Warszawski Ed Red działa
 


Warszawski Ed Red działa

2016-10-18

Od poniedziałku działa warszawski Ed Red, który będzie się starał powtórzyć sukces krakowskiego lokalu.

 

Zlokalizowana w Hali Mirowskiej restauracja przenosi do stolicy styl znanego krakowskiego lokalu i podobnie jak ona jest własnością Grzegorza Kłosa, któremu jako szef kuchni partneruje Adam Chrząstowski.

Do charakterystycznych cech lokalu należą nieformalna atmosfera, samodzielnie sezonowana wołowina stekowa od współpracujących na stałe dostawców, podroby i wina dobrane przez master sommeliera Adama Pawłowskiego.

Szefem kuchni obu lokali jest Adam Chrząstowski, choć każda z kuchni ma własnego head chefa. Centralna jest też krakowska sezonownia.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Kukbuk Adam Chrząstowski przyznał, że chciałby, by Ed Red stał się ogólnopolską siecią. „Otworzymy go w Warszawie i jeśli chwyci, będziemy otwierać kolejne w innych miastach” – powiedział. Jednak w naszym wywiadzie w „Restauracji” nr 5/2016 Grzegorz Kłos zapowiada, że Warszawa jest raczej ostatnim otwarciem Ed Reda w Polsce. Jeżeli pomysł chwyci, właściciel nie wyklucza natomiast ekspansji za granicę.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail