Pulled pork dotarł do 7th Street
 
Pulled pork dotarł do 7th Street

2016-10-21

Długo pieczona, szarpana wieprzowina wchodzi do oferty sieci

 

Do tej pory w restauracjach 7th Street wieprzowina występowała pod postacią szeroko ciętych żeberek oraz jako dodatek do niektórych burgerów w formie grillowanego boczku. Podążając za aktualnym trendem na mięso wieprzowe z początkiem września wprowadzone zostały też inne dania z wieprzowiną.

W ofercie sieci pojawiły tacosy oraz się dwie kanapki w formie burgerów z długo pieczoną szarpaną wieprzowiną. Legendary Jack Daniel’s Pulled Pork oraz Hot & Cheesy Pulled Pork: ta pierwsza serwowana jest z oryginalnym sosem na bazie whiskey Jack Daniel’s, a duga z pikantnymi papryczkami jalapeño, serem i musztardą. Dostawcą mięsa jest firma Sokołów.

Długo pieczona szarpana wieprzowina, znana też szerzej na rynku gastronomicznym jako pulled pork, wymaga wielogodzinnego przygotowywania. Łopatka wieprzowa najpierw marynowana jest w przyprawach przez kilka godzin, następnie przez 8-10 godzin pieczona w temperaturze 100 stopni. Po obróbce termicznej mięsa jest ono „rozczesywane” przez kucharza, które oddziela włókna mięsa.

Sieć obserwuje ostatnio coraz większe zainteresowanie konsumentów produktami wieprzowymi poddawanymi długiej obróbce termicznej. W trzech dużych sieciach handlowych coraz częściej można spotkać długo pieczone żeberka, łopatkę czy gicz wieprzową. Kanapki z długo pieczoną wieprzowiną na początku października wprowadziła też do oferty w formie limitowanej obecna w Polsce największa na świecie sieć serwująca kanapki z pieca. ­– Takie działania podmiotów działających na rynku detalicznym oraz rynku HoReCa utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza firma w odpowiednim czasie reaguje na oczekiwania konsumentów – informuje 7th Street w komunikacie.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail