Chłopskie Jadło wchodzi do Wrocławia
 


Chłopskie Jadło wchodzi do Wrocławia

2016-10-28

Sieć restauracji Chłopskie Jadło należąca do Sfinks Polska otworzyła pierwszą restaurację we Wrocławiu.

Jest to trzecie Chłopskie Jadło uruchomione w tym roku. Znajduje się w centrum miasta, przy pl. Solnym, i działa jako restauracja własna spółki.
Najnowsze Chłopskie Jadło ma powierzchnię blisko 400 mkw., gdzie na trzech poziomach rozlokowano 48 stolików, przy których może zasiąść blisko 150 osób. Na jednym z poziomów znalazły się wydzielone sale, które umożliwiają organizację kameralnych spotkań. Jest też antresola z widokiem na główną salę. Dodatkowo powierzchnię restauracji uzupełni ogródek, który będzie uruchomiony w sezonie letnim. Wnętrza to ciepłe barwy i swojski klimat, będący zasługą motywów folklorystycznych wykorzystanych przy urządzaniu restauracji.
– Chłopskie Jadło we Wrocławiu jest największą restauracją spośród lokali tej sieci uruchomionych w 2016 r. Znajduje się w sercu miasta, tuż przy rynku. Nasza restauracja z ofertą tradycyjnej kuchni polskiej szczególnie dobrze pasuje do klimatu miejsca, gdzie wielu turystów, w tym zagranicznych, odkrywszy uroki wrocławskiej starówki, chce poznać Polskę od strony kulinarnej. Mamy nadzieję, że sami wrocławianie również zasmakują w propozycjach Chłopskiego Jadła, które specjalizuje się w rodzimej kuchni, choć w lżejszej, nowocześniejszej odsłonie – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej restauracjami Chłopskie Jadło.
Chłopskie Jadło we Wrocławiu czynne jest od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godzinach 12-22, a w piątki i soboty do 23. Łącznie z wrocławskim lokalem w tym roku powstały trzy nowe restauracje Chłopskie Jadło. W ostatnich miesiącach spółka Sfinks Polska uruchomiła je także w Bydgoszczy i w Olsztynie. W efekcie obecnie w Polsce działa 13 restauracji pod szyldem Chłopskie Jadło. Jednocześnie spółka pracuje nad kolejnymi otwarciami lokali tej sieci.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail