Kiti, czyli tiki od Kity
 


Kiti, czyli tiki od Kity

2016-11-04

Już dziś otwiera się nowy koncept barowy, który wyewoluował z koktajlbaru Kita Koguta.

 

Kiti, nowy bar Adama Grądziela i Jakuba Kozłowskiego, mieści się w tym samym budynku pod adresem Krucza 6/14 w Warszawie i poświęcony będzie kulturze koktajli tiki. Podobnie jak znana Kita, nowy bar ma ok. 90 miejsc na parterze i antresoli (choć bar, w przeciwieństwie do Kity Koguta, jest tylko jeden). Koktajle tiki serwowane będą w autorskiej ceramice nawiązującej do tradycyjnych dla tego typu napojów kubków, tzw. tiki mugs. Oprócz koktajli dostępny będzie wybór przekąsek. – To słoneczna odmiana kultury barowej – zapowiada Adam Grądziel.

Koktajle typu tiki pojawiły się w Hollywood 80 lat temu w barze Don the Beachcomber (to nazwa restauracji i pseudonim jej właściciela). Jej założyciel Ernest Raymond Beaumont Gantt w młodości poznał Karaiby i region południowego Pacyfiku, a z podróży naprzywoził pamiątek i wyobrażeń o tamtejszej kulturze. Z tych doświadczeń narodziła się idea koktajli opartych o rum, syropy smakowe i soki owocowe, a także łączenie ich z kuchnią inspirowaną Hawajami i Polinezją.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail