1,2 tys. uczestników Kongresie Szefów Kuchni
 

 
1,2 tys. uczestników Kongresie Szefów Kuchni

2016-11-13

Ponad tysiąc dwieście osób wzięło udział w branżowym forum, zorganizowanym 12 października podczas targów WorldHotel w Warszawie. Kolejna edycja planowana jest na przyszły rok.

 

rs 2016 11h 01

 

 

Kongres miał formę zamkniętą. Uczestniczyć w nim mogły jedynie osoby wcześniej zarejestrowane i zaakceptowane przez Organizatora. Udział w wydarzeniu dla Szefów Kuchni był bezpłatny. Organizator zapewnia, że było to największe dotychczas zorganizowane spotkanie szefów kuchni.

 

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień, które odbywały się przez cały dzień w hali sąsiadującej z targami wyposażenia hoteli WorldHotel (które same w sobie obejmują tematy związane z restauracją). Do mówców należeli Marta Baraniak-Wiśniewska, która mówiła o tym, jak stworzyć w kuchni zgrany zespół, jak motywować pracowników, jak delegować obowiązki i spać spokojnym snem.

 

Małgorzata Buczkowska poruszyła aspekty prawne zarządzania zespołem, a Piotr Rogowski uczył, jak kontrolować food cost i zarządzać zapasami, przedstawiając mity i fakty na temat zarządzania magazynem.

Podstawowe grzechy restauracji omówiła Anna Dębska z portalu Gdziezjesc.info. Mówiła, jak uniknąć spadku zysków i braku klientów i jakie są najczęściej popełniane błędy w polskich restauracjach.

 

Następnie w ciekawej dyskusji o kuchni polskiej między tradycją a nowoczesnością. Jak powinna wyglądać dzisiejsza kuchnia na światowym poziomie, Jarosław Uściński, Jarosław Walczyk, Jean Bos, Michał Molenda, Rafał Wronka, Robert Głyda usiłowali odpowiedzieć na pytania takie jak: molekuły czy produkty regionalne Kindze Wesołowskiej, redaktor naczelnej Przeglądu Gastronomicznego.

 

Monika Kaznowska i Natalia Kamińska podpowiadały, jak powinien wyglądać profesjonalny profil szefa kuchni i jak go rozwijać w wystąpieniu Jak budować i wzmacniać własną markę poprzez LinkedIn?

 

Temat personal brandingu kontynuowała Joanna Janowicz prezentacją Od kuchni czyli mistrz na widelcu. Dzień zakończył występ gen. Romana Polki pt. Lider czyli kto? Jak buduje się lidera?

 

Odbyło się także spotkanie z byłą Pierwszą Damą RP Anną Komorowską, która opowiedziała jak polską kuchnię odbierały głowy najważniejszych państw świata. Szefowie chętnie też brali udział w piętnastu profesjonalnych warsztatach produktowych zorganizowanych przez dostawców, którzy mieli swoją strefę w hali wystawienniczej. Partnerem Strategicznym wydarzenia był Transgourmet Polska operator marek Selgros Cash&Carry oraz Transgourmet.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail