50 starbucksów w Polsce
 


50 starbucksów w Polsce

2016-11-30

Amerykańska sieć kawiarni dotarła do Wilanowa, a wraz z otwarciem nowego punktu przy al. Rzeczpospolitej osiągnęła kamień milowy rozwoju.

 

Popularna sieć kawiarni Starbucks otwiera swój 50. lokal w Polsce. Jubileuszowe otwarcie miało miejsce 28 listopada w warszawskim Wilanowie. Sieć obecna na rynku polskim od ośmiu lat zapowiada dalszy dynamiczny rozwój i stałe zwiększanie liczby placówek.

Starbucks wkroczył na rynek polski w 2009 roku, otwierając swoją pierwszą kawiarnię w Warszawie, przy Nowym Świecie. – Otwarcie 50. kawiarni to dla nas ogromny sukces – mówi Patryk Kozakiewicz, dyrektor operacyjny Starbucks Polska. – Bardzo się cieszymy, że na polskim rynku udało nam się zbudować tak silną pozycję. Jesteśmy dumni z tego wyniku, bo stanowi on wyraz zaufania naszych gości. Przed nami kolejne plany rozwoju marki w Polsce oraz pomysły na to, by sprostać oczekiwaniom klientów i być jeszcze bliżej nich – dodaje.

Jak wynika z badań Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia 2016, Starbucks jest obecnie najbardziej znaną marką kawiarni w Polsce (63 proc. wskazań respondentów). Sieć nie tylko utrzymuje pozycję lidera ale także umacnia ją w stosunku do wyników z 2015 roku (wzrost spontanicznej znajomości marki o 7 pkt. procentowych).

Od momentu pojawienia się marki na rynku, Polacy szczególnie polubili latte serwowane przez baristów Starbucks. Napój ten cieszy się największą popularnością wśród klientów. Drugie miejsce w rankingu zajmuje caffe americano, a trzecim najczęstszym wyborem gości jest cappuccino.

Starbucks w Polsce zatrudnia blisko 730 pracowników, z czego 8 proc. stanowią osoby niepełnosprawne. Blisko 45 proc. wszystkich managerów w Starbucks stanowią osoby w wieku 18-26 lat.

Nowa, 50. kawiarnia Starbucks zlokalizowana jest przy al. Rzeczpospolitej 23 w Warszawie. Stanowi pierwszy lokal marki w popularnej dzielnicy mieszkaniowej Miasteczko Wilanów. Ma 135 mkw. powierzchni i blisko 50 miejsc siedzących. Od marca do września goście będą mogli korzystać także z patio, które przynależy do kawiarni.

Największą siecią kawiarni w Polsce, zarządzającą przeszło 130 lokalami, jest brytyjska Costa Coffee, która kilka lat temu przejęła i włączyła sieć CoffeeHeaven. Pięćdziesiątkę przekroczyła niedawno sieć Green Caffe Nero, która otworzyła dopiero jeden lokal poza Warszawą – przy krakowskim Dworcu Głównym.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail