W marcu 2017 r. Food Show w Katowicach
 
W marcu 2017 r. Food Show w Katowicach

2016-12-07

16-18 marca 2017 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach wyda ucztę, jakiej na Śląsku jeszcze nie było.

 

Trzy dni wystaw, prezentacji produktów żywnościowych, degustacji, pokazów gotowania, warsztatów kulinarnych, debat i dyskusji branży spożywczej i gastronomicznej, osobistych spotkań mistrzów kuchni, blogerów kulinarnych, biznesu spożywczego i branży HoReCa oraz miłośników gotowania i dobrego jedzenia.

– Food Show to doskonała okazja, by porozmawiać o naturalnym bogactwie polskiej żywności i zastanowić się, jak wykorzystać powszechną modę na gotowanie do promocji polskich produktów żywnościowych – mówi Edyta Kochlewska, redaktor naczelna magazynu „Rynek Spożywczy“ i serwisu portalspozywczy.pl, należących do Grupy PTWP, organizatora wydarzenia. – To pierwsze takie spotkanie dwóch światów: biznesu spożywczo-gastronomicznego i tysięcy miłośników gotowania – dodaje.

Nowe w kalendarzu największych w Polsce imprez święto polskiej żywności i kulinariów odbędzie się w dniach 16-18 marca przyszłego roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zaplanowano je w formule spotkania profesjonalistów i pasjonatów. Food Show dla profesjonalistów (16-17 marca) będzie platformą wymiany doświadczeń i okazją do szeroko zakrojonej dyskusji o wyzwaniach stojących przed branżą spożywczą i gastronomiczną. Producenci żywności, dystrybutorzy, dostawcy dla branży HoReCa, a także kucharze, restauratorzy, sommelierzy i analitycy branży debatować będą o nowych zjawiskach w przemyśle spożywczym, w kontekście zwiększającej się świadomości konsumentów. Debatom towarzyszyć będą prezentacje, tzw. short stories, pokazujące przykłady dobrej współpracy producentów, sieci handlowych, kucharzy, lokalnych dostawców, sieci kawiarni i architektów.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Food Show będzie Gala Kulinarna, podczas której wręczone zostaną nagrody Food Show Star dla firm spożywczych – dostawców najlepszych produktów dla sektora HoReCa oraz dla najlepszych restauracji, konceptów kulinarnych i szefów kuchni. Drugi dzień zakończy Mega Wieczór Kulinarny z udziałem gości biznesowych, wielbicieli dobrego jedzenia i pasjonatów sztuki kulinarnej, dla których specjalnie wyselekcjonowani kucharze, w formule live cooking, przygotują swoje popisowe dania.

Trzeci dzień Food Show (18 marca) to szereg atrakcji dla publiczności, która w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie mogła spotkać osoby znane z popularnych programów o gotowaniu, wybitnych szefów kuchni, blogerów i krytyków kulinarnych. Na smakoszy czekać będą ponadto targi żywności i książki kucharskiej, najlepsze food tracki z regionu, pokazy live cooking, wystawa i warsztaty fotografii kulinarnej, spotkania z ekspertami, degustacje i konkursy z nagrodami.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail