Howard Schultz przestanie być CEO Starbucksa
 
Howard Schultz przestanie być CEO Starbucksa

2016-12-07

To koniec czy początek ery Howarda Schultza? Dotychczasowy CEO kawiarnianego potentata zamierza skoncentrować się na rozwoju innych rozwiązań i formatu Starbucks Reserve, pozostając przewodniczącym zarządu firmy.

rs 2016 11hj 02

Na stanowisku CEO zastąpi go Kevin Johnson. Zmiany mają wejść w życie już 3 kwietnia 2017 roku. Kevin Johnson, dotychczasowy prezes (president) i dyrektor operacyjny oraz siedmioletni członek zarządu Starbucks, poszerzy swoje obowiązki, przejmując rolę chief executive oficer (dyrektora generalnego lub zarządzającego) w firmie. Zmiana prezesa nie powoduje jednak, że Howard Schultz całkowicie wycofuje się z biznesu. Aktualny CEO Starbucks od kwietnia 2017 roku będzie sprawował funkcję tzw. executive chairman, pozostając przewodniczącym zarządu. Na stanowisku prezesa wykonawczego, skupi się na rozwoju formatów ultra-premium sieci i wprowadzaniu innowacji. Jednak jego głównym zadaniem będzie dynamiczna rozbudowa konceptu Starbucks Reserve, a także działalność społeczna firmy.

Starbucks Reserve to koncept wyróżniający się szerszą ofertą sposobów parzenia kawy, w tym oferujący kawę parzoną innowacyjną i unikalną dla Starbucks metodą Clover. Kawiarnie Starbucks Reserve oferują, poza standardowym wyborem mieszanek, również unikalne rodzaje kawy ze specjalnej kolekcji Starbucks Reserve, dostępne jedynie w limitowanych edycjach, w wybranych miejscach na świecie. W Polsce funkcjonują dwie kawiarnie w formacie Reserve, w Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie starbucksów jest obecnie 51, ale do końca roku szykuje się jeszcze kilka otwarć.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail