Pyszne.pl wprowadza dostawę na rowerach
 
Pyszne.pl wprowadza dostawę na rowerach

2016-12-11

Na ulicach Warszawy pojawiły się pomarańczowe rowery kurierów Pyszne.pl. Te wspomagane elektrycznym zasilaniem pojazdy pozwalają skrócić czas dostawy jedzenia nawet do 25 minut.

 

Kulinarna mapa polskich miast obfituje w autorskie restauracje, które na tyle wyróżniają się rodzajem kuchni, niepowtarzalnym menu i oryginalnym klimatem, że z miejsca podbijają serca lokalnej społeczności. Czasami klienci mają ochotę na to, aby jedzenie ze swojego ulubionego miejsca zamówić do domu. Żeby nie odprawić ich z kwitkiem, restauracja musi uruchomić własny dowóz i ponieść jego wysokie koszty początkowe lub skorzystać z usługi wprowadzonej z inicjatywy Pyszne.pl.

W Warszawie od początku listopada funkcjonuje usługa dostawy rowerowej. Kurierzy Pyszne.pl, poruszający się na pojazdach z elektrycznym wspomaganiem, kursują w Śródmieściu codziennie od 15 do 21. Ich przewagą jest szybkość. Na doręczenie potrzebują przeważnie tylko 25 minut. Dostawy rowerowe obsługują obecnie 20 stołecznych restauracji. – Zaczynamy od ograniczonej grupy popularnych warszawskich lokali, ale rozwiązanie będziemy wprowadzać na coraz szerszą skalę. Do końca pierwszego kwartału 2017 rowerów będzie jeździło 5 razy więcej – mówi Piotr Czajkowski, dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły testy, które wykazały, że w godzinach szczytu rower okazuje się szybszy i bardziej praktyczny niż samochód. Nie stoi w korkach, nie dotyczą go również problemy z parkowaniem. Rowery wyposażone są w silnik elektryczny zasilany baterią ładowaną ze zwykłego gniazdka. Kurierzy przemieszczają się dzięki niemu jeszcze łatwiej i mogą osiągać prędkość do 25 km/h, nie zanieczyszczając przy tym powietrza. Jedno ładowanie baterii wystarcza na przejechanie ze wspomaganiem dystansu 80 km, co przeważnie wystarcza na cały dzień dostaw.

– Na e-bikes jeździ się w ruchu miejskim bardzo wygodnie. Jest to pojazd chyba najlepiej dostosowany do zatłoczonych warszawskich ulic. Na rowerze można poruszać się po jezdni, po ścieżkach rowerowych, a nawet – oczywiście pod pewnymi warunkami – po chodniku. Dzięki temu w 99 proc. przypadków udaje się zmieścić w wyznaczonym czasie przejazdu – relacjonuje jeden z kurierów Pyszne.pl. Dostawa z wykorzystaniem e-bikes pozostaje bezpłatna niezależnie od wartości zamówienia.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail