Chopin Airport Development dostarczy catering dla Okęcia
 

 
Chopin Airport Development dostarczy catering dla Okęcia

2016-12-22

Lotnisko Fryderyka Chopina na Okęciu w Warszawie zmieni dostawcę cateringu. Od nowego roku dostarczać go będzie spółka zależna lotniska, która wygrała przetarg.

rs 2016 11hj 04 

Umowa, która wejdzie w życie z początkiem stycznia, obejmować będzie dostawę zimnych i ciepłych posiłków dla executive lounges, czyli saloników VIP-owskich, w których podróżni mogą spędzać czas międzylądowania. Na Okęciu są trzy takie saloniki To jedyne miejsca, w których to lotnisko jest podmiotem odpowiedzialnym za dostarczanie jedzenia pasażerom.

Dotychczasowym dostawcą cateringu była austriacka firma Do&Co, która kilka lat temu kupiła LOT Catering i zajmuje się obsługą gastronomiczną samolotów polskiego przewoźnika. Umowa jednak wygasła, a w nowym przetargu zwyciężyła spółka Chopin Airport Development – wyjaśnia rzecznik portu Przemysław Przybylski.

Spółka Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. Powstała w 1998 roku. Od kwietnia 2016 roku funkcję prezesa pełni Gheorghe Marian Cristescu. Chopin Airport Development realizuje inwestycje zlokalizowane w sąsiedztwie portów lotniczych. Świadczy również usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne. Jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott i Hilton.

Użytkownicy kart Priority Pass uznali że salon Preludium oferuje najlepsze na świecie zaplecze dla osób podróżujących w celach biznesowych. Konkurencja była bardzo duża. Drugie miejsce w tej kategorii zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju, a w poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain), Swiss International Airlines Lounge (Zurych).

Ostatnio jeden z saloników lotniska – Preludium – został wyróżniony nagrodą Priority Pass. Zyskał uznanie pasażerów ze względu na komfortowe warunki dla podróżujących biznesowo, wysoki standard obsługi i wyjątkowy element dekoracyjny ścian – żywy mech. Nagroda Priority Pass została przyznana po raz pierwszy lotnisku w Polsce. Znaczący wpływ miało rozszerzenie współpracy w 2015 roku w ramach programu Priority Pass o dodatkowe usługi lojalnościowe dla klientów.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że nagroda przyznawana jest na podstawie głosów pasażerów. Lotnisko Chopina zostało włączone w ten sposób do pierwszej ligi najlepszych i najbardziej przyjaznych pasażerom biznesowym portów lotniczych na świecie. Ta nagroda doskonale pokazuje nasz profil i kierunek dalszego rozwoju. Chcę podkreślić, że zawdzięczamy tę nagrodę zaangażowaniu i entuzjazmowi naszym pracowników i bardzo im za to podziękować – powiedział Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail