Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kielecka restauratorka z zarzutami po „Kuchennych Rewolucjach”

2017-01-03

Agnieszka K. – tak odtąd będzie się nazywać właścicielka lokalu Bartosz, a po „rewolucji” Magdy Gessler Wyszynk z Szynką. Restauratorka ma zarzuty naruszania praw pracowniczych i świadczenia nieprawdy.

 

Zaczęło się od „Kuchennych Rewolucji” – programu telewizyjnego Magdy Gessler, w którym kulinarna celebrytka odwiedza lokale, które źle sobie radzą, i proponuje im sposoby restrukturyzacji. W kieleckim Bartoszu okazało się, że oszczędności food costu są drastyczne (np. 30 proc. mięsa w kotletach mielonych), a prowadząca program wprost zarzuciła właścicielce trucie ludzi. Jednak w telewizji wskazano też, że wbrew deklaracjom Agnieszki K. pracownicy zarabiają u niej nawet tylko 4 zł za godzinę, a jedna z pracownic po kilku latach wciąż jest oficjalnie „na stażu”. Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa zgłosiły do prokuratury według portalu NaTemat posłanka PiS Anna Krupka, Inspektorat Pracy i Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Jak dodaje kieleckie Echo Dnia, Agnieszka K., choć wcześniej zarzucała telewizji manipulację przy montażu, ostatecznie przyznała się do zarzutów. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.


Aktualności
rs 2018 02
2/2018   Spis treści »
marzec-kwiecień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne