Kielecka restauratorka z zarzutami po „Kuchennych Rewolucjach”
 


Kielecka restauratorka z zarzutami po „Kuchennych Rewolucjach”

2017-01-03

Agnieszka K. – tak odtąd będzie się nazywać właścicielka lokalu Bartosz, a po „rewolucji” Magdy Gessler Wyszynk z Szynką. Restauratorka ma zarzuty naruszania praw pracowniczych i świadczenia nieprawdy.

 

Zaczęło się od „Kuchennych Rewolucji” – programu telewizyjnego Magdy Gessler, w którym kulinarna celebrytka odwiedza lokale, które źle sobie radzą, i proponuje im sposoby restrukturyzacji. W kieleckim Bartoszu okazało się, że oszczędności food costu są drastyczne (np. 30 proc. mięsa w kotletach mielonych), a prowadząca program wprost zarzuciła właścicielce trucie ludzi. Jednak w telewizji wskazano też, że wbrew deklaracjom Agnieszki K. pracownicy zarabiają u niej nawet tylko 4 zł za godzinę, a jedna z pracownic po kilku latach wciąż jest oficjalnie „na stażu”. Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa zgłosiły do prokuratury według portalu NaTemat posłanka PiS Anna Krupka, Inspektorat Pracy i Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Jak dodaje kieleckie Echo Dnia, Agnieszka K., choć wcześniej zarzucała telewizji manipulację przy montażu, ostatecznie przyznała się do zarzutów. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail