L'Art de la cuisine Martell 2017 w Hotelu Zamek Ryn
 
L'Art de la cuisine Martell 2017 w Hotelu Zamek Ryn

2017-02-15

Ten jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w kraju, organizowany jest od 14 lat zawsze w wyjątkowych miejscach. Polega on na przygotowaniu potrawy, która najlepiej komponuje się z koniakiem.

Po raz piętnasty firma Wyborowa Pernod-Ricard wraz z marką Martell oraz Grupą Anders organizuje Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej. Odbędzie się on 4 marca w Hotelu Zamek Ryn.
W konkursie bierze udział 16 ekip kucharskich – młodych adeptów sztuki kulinarnej, z najlepszych restauracji w Polsce. Zgodnie z regulaminem zawodnicy wystąpią w czterech odsłonach na specjalnych stanowiskach konkursowych. Na przygotowanie każdego dania w 12 porcjach kucharze będą mieć jedną godzinę.


Składnikiem obowiązkowym będzie tym razem Kulbin nazywany również Orłorybem, marki Black Label. Kulbin jest to gatunek szelfowy Morza Śródziemnego i wybrzeży zachodniej Afryki, ryba morska z rodziny kulbinowatych. Jej przedstawiciele dorastają do 2 metrów długości i 50 kg masy ciała. Mięso jest białe i soczyste. Kulbina można przygotowywać w różnych formach: gotować (w całości, polędwice, filety), grillować, piec, gotować zupy rybne. Może być również podawany w formie sashimi.


Usytuowany w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich XIV-wieczny zamek krzyżacki Ryn to miejsce urokliwe i pełne legendarnego ducha, także kulinarnego. Dawna siedziba komtura, w której rycerze zakonni jadali zwierzynę i ryby z okolicznych jezior i lasów, dziś również słynie z rozmaitości smaków jakie oferuje bogactwo naturalne Warmii i Mazur. Dlatego też jest idealnym miejscem na przeprowadzenie zmagań kulinarnych 16 drużyn reprezentujących najlepsze restauracje w Polsce i… przyznanie pucharu Martell najzdolniejszym kucharzom młodego pokolenia.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail