14 mln euro za Pizza Hut Delivery
 

 
14 mln euro za Pizza Hut Delivery

2017-02-19

AmRest Holdings SE, największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowo-Wschodniej przejęła biznes Pizza Hut Delivery we Francji.

 

Na mocy umowy AmRest nabędzie 100 proc. udziałów spółki Pizza Topco France, będącej wyłącznym master-franczyzobiorcą formatu Pizza Hut Delivery na rynku francuskim. Szacunkowa cena zakupu wynosi około 14 mln euro. Intencją stron umowy jest sfinalizowanie transakcji w ciągu najbliższych kilku miesięcy, co będzie uzależnione od kilku warunków, w tym zawarcia umowy master-franczyzy z właścicielem marki Pizza Hut - Yum! Restaurant Holdings. Obecnie w ramach struktur Pizza Topco działają 123 punkty Pizza Hut Delivery, z których siedem to restauracje własne. Pozostałe lokale zarządzane są przez franczyzobiorców.

 

Francja nie jest nowym rynkiem dla AmRest. Spółka rozpoczęła działalność operacyjną na tym rynku po przejęciu biznesu La Tagliatella w 2011 r. Zarząd z wielkim entuzjazmem zapatruje się na znaczące zwiększenie obecności AmRest na tym perspektywicznym rynku. - Jesteśmy bardzo podekscytowani ogromną szansą tworzenia przyszłości marki Pizza Hut we Francji. Jest to kolejny etap zwiększania naszej obecności w Europie Zachodniej, jak również krok milowy na drodze do budowania pozycji lidera w segmencie Delivery w Europie. Mamy zaszczyt powitać wielu wspaniałych ludzi w gronie osób tworzących AmRest. Jestem przekonana, że ta współpraca zaowocuje zadowoleniem naszych klientów – mówi Monika Czyż, Prezydent Pizza Hut Delivery & Express w AmRest.

 

Transakcja doskonale wpisuje się w plany przyspieszonego rozwoju marki Pizza Hut zainicjowanego przez podpisanie w sierpniu 2016 r. umowy master-franczyzy dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Plany rozwoju we Francji zakładają ekspansję zarówno formatu Pizza Hut Delivery, jak i Pizza Hut Express. Zdaniem Zarządu AmRest dodanie biznesu Pizza Hut Delivery we Francji do portfela AmRest korzystnie wpłynie na generowanie wartości dodanej dla akcjonariuszy spółki.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail