Polacy lubią mołdawskie wina
 
Polacy lubią mołdawskie wina

2017-02-22

W badaniu zrealizowanym przez instytut GfK Polonia, wina gamy Mołdawska Dolina otrzymały medal w kategorii „Najlepszy Produkt 2017 – Wybór Konsumentów®”.

Celem tego ogólnopolskiego plebiscytu, było zidentyfikowanie produktów, które w opinii klientów zanotowały najlepsze debiuty na polskim rynku FMCG w 2015/2016 roku. Nagroda potwierdza bardzo dobre wyniki sprzedaży win mołdawskich w Polsce w ostatnich kilkunastu miesiącach. - Od czterech lat jesteśmy dla Mołdawii zagranicznym rynkiem numer jeden. W pierwszej połowie 2016 roku import wina z tego kraju wzrósł o rekordowe 23 proc. Nagroda konsumentów dla Mołdawskiej Doliny cieszy nas podwójnie. Z jednej strony, z zadowoleniem obserwujemy wyniki oraz obiecujące perspektywy sprzedaży produktów z tego kraju. Z drugiej strony, sukces Mołdawskiej Doliny na polskim rynku jest dla nas potwierdzeniem, że skrupulatna selekcja oraz poszukiwanie najlepszych produktów w winnicach na całym świecie przynosi efekty – mówi Witold Franczak, dyrektor generalny Partner Center, importera wyróżnionych w badaniu win Mołdawska Dolina.

Winnice, z której pochodzi Mołdawska Dolina, rozciągają się na ponad 200 ha malowniczo położonych terenów w południowej Mołdawii. Doskonałą jakość wina zawdzięczają między innymi sprzyjającemu uprawie winorośli mikroklimatowi i połączeniu tradycji z innowacyjną technologią produkcji. Świetny odbiór win mołdawskich na polskim rynku, według przedstawicieli Partner Center opiera się na dwóch fundamentach. Po pierwsze, wina z tego regionu możemy kupić w bardzo korzystnej cenie, a to, co znajdziemy w butelce, będzie doskonałej jakości. Winiarstwo rozwijało się na terenach dzisiejszej Mołdawii od starożytności, a lokalne winnice mają ogromne tradycje i doświadczenie w produkcji wyśmienitego wina – zresztą docenianego w Polsce już w średniowieczu. Mołdawia jest państwem o największym areale winnic w Europie i gdyby nie skomplikowana historia geopolityczna, byłaby zapewne jednym z najważniejszych rynków produkcji wina na Starym Kontynencie. Drugim elementem, sprzyjającym rosnącym trendom popularności win mołdawskich w naszym kraju, jest fakt, że tutejsze winnice specjalizują się w produkcji win półwytrawnych i półsłodkich, które są w Polsce niezwykle popularne. Ich udział w ogólnej sprzedaży win na naszym krajowym rynku szacuje się na poziomie 40 proc.

Tegoroczne badanie „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów” było już jego 6. Edycją. W plebiscycie analizowano 272 nowości sektora FMCG, które zostały wprowadzone do dystrybucji na polskim rynku między 1 września 2015, a 1 września 2016 roku. Zwycięzców poszczególnych kategorii wybrali konsumenci ankietowani przez instytut GfK Polonia. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) z wykorzystaniem GfK Access Panelu.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail