Restauracje włączają się w Poznańskie Ostatki
 


Restauracje włączają się w Poznańskie Ostatki

2017-02-22

W Tłusty Czwartek 23 lutego rusza czwarte wydarzenie zorganizowane przez Poznański Klub Biesiadników. Po Dniu Chruścików, Twarogu oraz „Kuchnia łączy pokolenia” przyszedł czas na Ostatki.


Organizatorzy chcą, by poznaniacy w ostatnich dniach karnawału głównie biesiadowali, a nie balowali. Chociaż, jeżeli ktoś po biesiadzie uda się na tańce to tym lepiej. Finałem wydarzenia będzie wtorek 28 lutego, czyli Podkoziołek. Maciej Gładysz smakosz, radiowiec, podróżnik marzy od dłuższego czasu o stworzeniu w Poznaniu karnawałowej atmosfery podobnej do tej panującej  w wielu miastach Europy. Juliusz Podolski , krytyk kulinarny chce nawiązać do przedwojennej tradycji kiedy to, oprócz bali chodziło się do restauracji z towarzystwem i biesiadowało. Poznański Klubu Biesiadników podchwycił te pomysły i... zaprasza na wydarzenie Poznańskie Ostatki, które połączą Tłusty Czwartek z Podkoziołkiem.

- Wspólnie spróbujemy pożegnać tegoroczny karnawał, który jest wyjątkowo długi. Nasz pomysł spodobał się restauracjom, które są rekomendowane przez nasz Klub i zapraszają do siebie na menu godne Ostatków. Będą to dania, które pozwolą nam przetrwać do Wielkanocy, kiedy znowu na stołach będzie suto – mówi Juliusz Podolski, członek Kapituły PKB.

- Obiecujemy, że w przyszłym roku postaramy się, by Poznań bawił się w czasie karnawału. Powstał już wstępny projekt i myślę, że znajdą się chętni, którzy poczują przysłowiowego bluesa – dodaje Maciej Gładysz, członek Kapituły PKB.

Do wydarzenia mogą przyłączyć się restauracje nie tylko z grona Poznańskiego Klubu Biesiadników. Co trzeba zrobić i jaki jest koszt?  - Wystarczy zgłosić się do PKB najlepiej na Facebooku, gdzie jest profil klubu. A koszt? To tylko poświęcony czas i zaangażowanie w projekt i chęć działania w grupie ludzi, którym się chce. Wszystko polega na tym, by zrozumieć, że w gastronomii nie ma konkurencji są tylko inne lokale – mówi Maciej Gładysz.

Zgłoszenia i informacje: Juliusz Podolski Tel. 602 601 830Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail