Ostrożny transport obniży koszty produkcji?
 


Ostrożny transport obniży koszty produkcji?

2017-03-01

Sterowanie przepływem zapewnia ostrożne przemieszczanie produktów spożywczych w urządzeniu transportowym Piab dla delikatnych produktów.

Czy brak uszkodzonych ziaren kawy i słodyczy wpłynie w przyszłości na finalną cenę tych produktów?

Urządzenie Piab piFLOW®t to próba rozwiazania problemu wykorzystania technologii próżniowej w transporcie delikatnych produktów spożywczych - takich jak: orzechy, ziarna, fasola, słodycze, suplementy diety i kapsułki. Jest to specjalistyczny przenośnik delikatnych produktów spożywczych i składników żywności. Ma on potencjał w dziedzinie zautomatyzowanego transportu delikatnych produktów. Wyposażono go w innowacyjną i wydajną technologię, która jest obecnie na etapie rejestracji patentu. - Kontrolowana niska szybkość na ukierunkowanym wlocie do przenośnika oraz eliminacja wszystkich ostrych krawędzi są kluczem do naszego sukcesu. Dają one pewność, że produkty są obsługiwane w naszych przenośnikach z dużą ostrożnością. Nie będzie więcej pokruszonych cukierków w fabrykach wykorzystujących piFLOW®t - mówi Jarno Tahvanainen, wiceprezes Działu Transportu Materiałów Piab. Urządzenie piFLOW®t umożliwia transport do czterech milionów produktów na godzinę. Dla przemysłu spożywczego oznacza to bezpieczną obsługę powlekanych słodyczy, cukierków, palonych ziaren kawy, całych orzechów i nutraceutycznych tabletek. piFLOW®t będzie bezpiecznie przenosić produkty pomiędzy różnymi sekcjami przetwarzania, takimi jak tabletkarki, bębny powlekające i linie do pakowania w blistry unikając ryzyka uszkodzenia produktu oraz eliminując stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia standardowego i alternatywnych często ciężkich, manualnych procedur. Podstawą piFLOW®t jest zastrzeżona, innowacyjna technologia piGENTLE™ (w trakcie patentowania), która utrzymuje delikatny przepływ produktów poprzez regulację ciśnienia zasilania pompy. Dzięki temu transportowane wrażliwe produkty są traktowane tak delikatnie, jak to tylko możliwe. piFLOW®t jest rozszerzeniem popularnych przenośników Piab piFLOW® oferowanych do transportu proszku i materiałów sypkich i został specjalnie opracowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i higieny w przemyśle farmaceutycznym (piFLOW®p), spożywczym (piFLOW® f) i (piFLOW®i) chemicznym.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail