Les Amis, czyli Alzacja w sercu Warszawy
 
Les Amis, czyli Alzacja w sercu Warszawy

Restauracja Les Amis, serwująca kuchnię alzacką, łączy wszystko to, co w tym regionie Francji najważniejsze, czyli dobre jedzenie i domowe piwa, które warzone są od lutego 2020 r. w browarze znajdującym się na pierwszym piętrze lokalu przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Jest to pierwsza restauracja z kuchnią alzacką w Polsce.

rs 2020 02e 22

Kam ila Jobda Właścicielka Les Amis. Seryjny przedsiębiorca. Ukończyła studia doktoranckie na paryskiej Sorbonie. Zna Francję, w tym Alzację, od podszewki, od dziecka zakochana w gastronomii i gotowaniu. Jest prawdziwym odzwierciedleniem francuskiej wersji bon vivant – sama gotuje, uwielbia gościć u siebie przyjaciół i regularnie bada francuski rynek.

 

Paweł Kam iński Współwłaściciel i szef kuchni. Doświadczenie zdobywał w pięciogwiazdkowych hotelach, w których specjalizował się głównie w kuchniach polskiej, orientalnej oraz fusion. Pasjonują go różnorodne techniki kulinarne, bada smaki i ich (często niekonwencjonalne na pierwszy rzut oka, a w efekcie zaskakujące i dające ogromną radość podniebieniu) połączenia. Przed podjęciem pracy w Les Amis odbył wiele szkoleń w rozmaitych lokalach gastronomicznych w Alzacji, aby poznać techniki gotowania oraz smaki tego regionu. Doskonale odnajduje się także w wyrafinowanej oraz klasycznej kuchni francuskiej, jak choćby cuisine nouveau. Laureat licznych konkursów kulinarnych.

rs 2020 02e 23

„Les Amis” po polsku oznacza „przyjaciele”. I właśnie na przyjacielskości, z której słynie Alzacja, budowany jest koncept. W związku z tym naszymi znakami rozpoznawczymi są tarte flambée, czyli symbol kuchni alzackiej, oraz domowe piwa, które warzymy sami na pierwszym piętrze w restauracji. Pomysł na serwowanie dań akurat z tego regionu Francji narodził się kilka lat temu, nie tylko ze względu na to, że tam mieszkałam, lecz również ze względu na to, że według mnie jest to region niedoceniany. Kuchnia alzacka jest jedną z ciekawszych kuchni na świecie. Nie bez przyczyny to właśnie w tym regionie znajdziemy najwięcej restauracji nagrodzonych gwiazdką Michelin w całej Francji. Z drugiej strony urzeka mnie podobieństwo kuchni alzackiej do kuchni polskiej. Jest wiele składników, które się pokrywają. Ziemniaki, golonka,...


Restauracja 2/2020, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail