Sezonowość w koktajlach, czyli wykorzystaj to, co daje ci natura
 

w numerze

Sezonowość w koktajlach, czyli wykorzystaj to, co daje ci natura

Zarówno w kuchni, jak i barze sezonowość odgrywa bardzo ważną rolę. Pierwszy aspekt to jakość, świeżość i dostępność danego produktu. Drugi – również ważny – to cena produktu w sezonie, która odgrywa kluczową rolę w dochodowości i rentowności naszego biznesu.

asian people having dinner party

fot. Freepik

Jedną z rzeczy, których nie doceniamy w naszym kraju, jest to, że mamy cztery różne pory roku. W każdej z nich możemy wykorzystywać produkty do stworzenia różnorodnych dań i koktajli. Każda pora roku charakteryzuje się sezonowymi produktami używanymi często w gastronomii, np. wiosna to świeże zioła i warzywa, lato to pyszne polskie owoce itp. Przed nami dwie, w moim mniemaniu, najlepsze oraz najbardziej obfite w różnorodne produkty pory roku w Polsce, czyli wiosna i lato. Natura budzi się do życia, zakwitają kwiaty i pojawiają się świeże zioła oraz warzywa. 

Zrób dobry research...

Przygotowując kartę koktajli szczególnie na nadchodzące okresy wiosny i lata, warto zorientować się, kiedy dany produkt jest w pełni sezonu i jak długo będzie dostępny. Jeśli mamy połączoną kartę wiosna- -lato, a danego produktu nie będzie już latem lub jego cena będzie bardzo wysoka, powinniśmy przemyśleć nasz koncept menu i koktajli. Pamiętajmy też, że pierwsze wyczekiwane o danej porze roku warzywa czy owoce, które pojawiają się na straganach, często nie pochodzą jeszcze z naszego rodzimego podwórka. Dlatego też ich cena na samym początku będzie wysoka. Pamiętajmy, że w przypadku warzyw i owoców warto trochę poczekać, aż będą w najlepszej jakości i najlepszej cenie do jakości. 

… również w kuchni

Jeśli w swoim lokalu masz kuchnię, porozmawiaj z szefem, jakie...Arkadiusz Białkowski


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail