Zbuduj społeczność wokół lokalu
 
 Zbuduj społeczność wokół lokalu

Pandemia wprowadziła mnóstwo zmian do naszego życia, m.in. pozbawiła restauratorów codziennego kontaktu z gośćmi. Pokazała nam także, jak kluczowe, również w kontekście sprzedażowym, jest zbudowanie oddanej społeczności wokół restauracji. Goście, którzy są emocjonalnie związani z marką, chętniej ją wspierają, a co za tym idzie – częściej zamawiają z dowozem lub odbiorem własnym.Jest jedna podstawowa zasada: jeśli zbudujesz społeczność wokół swojego lokalu, nie będziesz narzekać na brak zamówień. Ludzie są empatyczni i lubią wspierać restauracje, z którymi łączy ich jakakolwiek więź emocjonalna. Dlatego warto pokazywać tzw. ludzką stronę marki i budować komunikację na emocjach. O czym warto pamiętać? 

rs 2020 06cd 36

Niezbędne fundamenty

Poznajmy podstawowe zasady budowania zaangażowanej społeczności. Empatia. Pokaż, że ci zależy, że twój biznes powstał dla ludzi i bez nich nie ma najmniejszego sensu. Goście lubią być doceniani i w zamian odwdzięczą się wsparciem w postaci zamówień z lokalu. Personalizacja. Jeśli ktokolwiek napisze do ciebie wiadomość prywatną, da recenzję czy komentarz – nie zostawiaj tego bez odpowiedzi. Odpisuj z użyciem imienia, np. „Dzień dobry, Pani Agnieszko, bardzo dziękujemy za miłe słowa!”. Dzięki takim zabiegom goście będą czuli, że traktujesz ich personalnie. Drobne gesty zawsze są doceniane. Czas i zaangażowanie. Stworzenie oferty dostosowanej do profilu gości twojej restauracji jest kluczowe. Masz lokal w miejscu zamieszkiwanym głównie przez rodziny z dziećmi? Stwórz specjalną ofertę dla rodziców, którzy w dobie pandemii spędzają z rodziną 24 godziny na dobę. Pamiętaj także o osobach pracujących w domu. Przez pandemię wiele osób robi to zdalnie i ich potrzeby są zupełnie inne niż dotychczas. Warto pomyśleć o ofercie lunchowej czy rabatach na kolejne zamówienia. Lojalizacja gości jest kluczem do sukcesu. Dzięki temu zwiążesz ich ze sobą na długo. Oczekiwania. To częściowo łączy się z czasem i zaangażowaniem. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekują od ciebie goście twojej restauracji. Ba! Najlepiej będzie ich o to zapytać. Gwarantuję, że chętnie podpowiedzą, co chcieliby zobaczyć w...


Restauracja 1/2021, MARKETING
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail