Targi Wine Paris & Vinexpo paris 2023, etap międzynarodowy
 targi gastronomiczne

Targi Wine Paris & Vinexpo paris 2023, etap międzynarodowy

2022-10-30

TargiWine Paris & Vinexpo Paris ponownie otworzą swoje drzwi od 13 do 15 lutego 2023 r. w Centrum Wystawowym Paris Expo Porte de Versailles. Na cztery miesiące przed rozpoczęciem 4. edycji targów, Vinexposium przygotowuje swoje kluczowe wydarzenie z myślą o wzbogaceniu doświadczeń biznesowych uczestników, jednocześnie wprawiając w wibracje serca wielkiej rodziny sektora win i alkoholi. Wzmocnione dynamiką 2022 roku, Targi Wine Paris & Vinexpo Paris 2023 są międzynarodowym miejscem spotkań profesjonalistów z sektora win i alkoholi mocnych, organizowanym w lutym w światowej stolicy sztuki życia. Potwierdzeniem dużych oczekiwań wobec nowej edycji jest większa reprezentacja międzynarodowa. Targi Wine Paris & Vinexpo Paris 2023 wyprzedzają harmonogram, a ponad 80% producentów uczestniczących w imprezie jest już zarejestrowanych.

 Zrzut ekranu 2022 10 30 o 21.11.28

TARGI WINE PARIS & VINEXPO PARIS, REPREZENTACJA ŚWIATOWEGO RYNKU

 

W 2023 r. powstanie przestrzeń, aby powitać odwiedzających i międzynarodowych producentów, przedstawicieli ponad 45 krajów producenckich.

Wśród pawilonów międzynarodowych można wymienić obecność Stanów Zjednoczonych, które wracają do Paryża (reprezentowane będą Kalifornia, Oregon, Nowy Jork i Waszyngton), ale także Japonii, Argentyny, Kanady, Niemiec, Austrii, Grecji, Libanu, Luksemburga, Szwajcarii oraz Belgii.

 

Swoje produkty zaprezentuje również wielu innych międzynarodowych graczy, takich jak Chile  z VSPT Wine Group, Portugalia z ViniPortugal i IVDP (Instituto dos Vinhos do Douro e Porto), która po raz pierwszy wystawia się w Paryżu, Hiszpania z Viña Costeira, Bodegas Medrano Irazu, Bodegas Franco Española, Dominio de Punctum, Bodegas Raíces Ibéricas, Very Fine Vinos oraz Włochy z Matteo Colla-Wines from Piedmont, Area 39, Consorzio Tutela del Vino Conegliano Valdobbiadene Prosecco.

 

TARGI WINE PARIS & VINEXPO PARIS,SPOTKANIE WSZYSTKICH FRANCUSKICH TERYTORIÓW UPRAWY WINA

 

Pragnienie francuskich środowisk winiarskich, aby połączyć siły poprzez udział w tym ważnym wydarzeniu pozostaje silniejsze niż kiedykolwiek, dlatego wszystkie sektory i regiony winiarskie we Francji będą obecne w tym samym miejscu i czasie.

Możemy wspomnieć o obecności niezależnych winiarzy, jak również największych graczy ze szczególnym uwzględnieniem win z Alzacji (Alsace Frey-Sohler, Henri Ehrart), z Beaujolais (Maison Jean Loron, Les vins Aujoux), z Bordeaux (Duclot, Domaine Barons de Rothschild-Lafite, Vignerons bio de Nouvelle Aquitaine), z Burgundii (Diva Domaines & Distillerie, Paquet Montagnac), z Langwedocji-Roussillon (Gérard Bertrand, Vignobles Jeanjean, Mas de Daumas Gassac), z Loary (Orchidées Maisons de vin, Domaine de Bois Mozé), z Szampanii (Champagne Mailly Grand Cru, Champagne Palmer & Co, Champagne Gratiot & Cie, Champagne Lallier, Champagne Nicolas Feuillatte) i z Doliny Rodanu (Famille Ravoire, Domaines Aimé Arnoux).

 Lista wystawców targów jest dostępnaonline.

 

 

WINE PARIS & VINEXPO PARIS, SPOTKANIE PRODUCENTÓW ALKOHOLI MOCNYCH

 

Obok win, w strefie Be Spirits znajdą się alkohole i wyroby rzemieślnicze z różnych stron świata, od mikro destylarni po uznane marki, od hard tea po aromatyzowany rum, nie zabraknie innowacji i tradycji. W targach będą uczestniczyć międzynarodowi producenci alkoholi m.in. Eyland Spirits i ich islandzki gin Olafsson, producenciwhisky, rumu i wódki z Kanady z Notaboo, sake ishochu z Japan Sake and Shochu Makers Association i amerykańskie Ready To Drink Slim Chillers.

Uhonorowane zostaną także francuskie alkohole, zwłaszcza z udziałem Bureau National Interprofessionnel de l’Armagnac, koniak z Château Montifaud, likiery rzemieślnicze z La Mentheuse czy whisky z La Distillerie Warenghem.

 

Zaprojektowany, aby podkreślić kreatywność wielkich barmanów, Infinite Bar będzie gościł w tym roku 10 barów paryskich, 5 barów z regionów francuskich i 5 barów europejskich ulokowanych przy ogromnym barze o długości 40 metrów.

  •  

 Więcej informacji na stronach targów wineparis-vinexpo.com

fot. materiał prasowy 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail