PGNiG obniża cenę gazu dla biznesu
 

gastronomia

PGNiG obniża cenę gazu dla biznesu

2023-03-05

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 15 marca obniży cenę gazu dla klientów rozliczanych w oparciu o Cennik „Gaz dla Biznesu” z 650 zł do poziomu 353 zł/MWh. Na początku roku ceny dla tej grupy odbiorców wynosiły między 761 a 793 zł za MWh.

appliance 2257 1280 1024x682

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że w oparciu o tę taryfę rozlicza się w Polsce ponad 130 tys. małych i średnich firm. Jak dodał, spółka wprowadzi też od kwietnia nowy sposób kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, dzięki któremu ceny będą odzwierciedlały notowania na europejskich giełdach, a kolejne cenniki będą publikowane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Jak tłumaczył prezes Orlenu, ceny gazu nie można było obniżyć wcześniej, gdyż ceny na rynku były bardzo wysokie, a PKN płacił za jedną MWh nawet 1500 zł. -To jest normalną rzeczą, że musimy to przełożyć na klienta. Nie możemy budować straty, ale wspólnie z naszymi finansistami podpowiedzieliśmy rozwiązanie obrotowi detalicznemu - wyjaśniał. Zdaniem prezesa Orlenu obecne spadki cen na rynku spowodowane są tym, że poziom zapełnienia magazynów gazu w Europie jest wysoki, nie są one zapełniane, dlatego cena schodzi w dół.

Kontrakty na marzec na Towarowej Giełdzie Energii są obecnie wyceniane na poziomie 252 zł za MWh.

Jak dodano w komunikacie prasowym, "zmiana modelu kształtowania cennika może przyczynić się do dalszego spadku cen paliwa dla klientów biznesowych w nadchodzących miesiącach, jeśli utrzyma się obecny trend spadkowy na giełdach europejskich"

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail