Kulinarny Puchar Polski 2019 – kolejne nominacje do finałuKulinarny Puchar Polski 2019 – kolejne nominacje do finału

2019-05-08

W finale najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu dla profesjonalistów zobaczymy Tomasza Ziółkowskiego z Restauracji Autorskiej Powidok w Łodzi oraz Michała Bieleckiego z Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.

trhim 02

W piątek, 26 kwietnia, w ośrodku Primavera w Jastrzębiej Górze, odbyła się 16. edycja Pomorskich Potyczek Kulinarnych. Gospodarzem konkursu był szef Dariusz Gwiazda.

Do walki o najwyższe podium i nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2019 stanęło 13 uczestników. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dania głównego, w którym składnikami obowiązkowymi były: filet z dorsza, policzki z dorsza oraz Pepitki Bonduell. Autorskie potrawy oceniało jury w składzie: Tomasz Szymański (Przewodniczący Jury), Andrzej Jakomulski, Wiesław Bober, Marek Godlewski, Wiesław Kartasiński. Nad przebiegiem technicznym konkursu czuwali Sebastian Ferenc i Bartosz Budnik.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali szerokie spektrum koncepcji na dania z określonymi 
w regulaminie składnikami. Najwyższe uznanie jurorów zdobył jednak Tomasz Ziółkowski 
z Restauracji Autorskiej Powidok w Łodzi, który stanął na najwyższym podium i otrzymał nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2019. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Dominik Świątecki z Hotelu IBB Andersia w Poznaniu - II miejsce i Tomasz Grota z Piroman Steak House w Sopocie - III miejsce.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail