Jeśli Walentynki to... afrodyzjakiJeśli Walentynki to... afrodyzjaki

Kamila Jobda , współwłaścicielka warszawskiej restauracji Les Amis

rs 2020 01e 38

Menu walentynkowe w Les Amis będzie prawdziwą skarbnicą afrodyzjaków. Kolację rozpoczniemy od amuse bouche skomponowanego z gryki, żółtka, anchois oraz lobo. Następnie serwować będziemy przystawkę – małże świętego Jakuba z groszkiem, ziemniakiem, cebulą i pomidorem. Powszechnie wiadomo, że przegrzebki pobudzają produkcję testosteronu, jednak w kontekście afrodyzjaków zapomina się o ziemniakach, które dzięki małej zawartości alkaloidów również posiadają działanie stymulujące. W menu znajdzie się także zupa skomponowana na bazie trzech składników – vichyssoise, kaczki oraz rzepaku. Następnie serwować będziemy danie główne – do wyboru comber jagnięcy z karczochem, jarmużem, selerem, wiśniami i morelami lub halibut z pietruszką, ziemniakiem, kukurydzą, ogórkiem i beurre blanc. Seler w daniu głównym znalazł się nie bez powodu. Jest to jeden z zapomnianych afrodyzjaków. Słynna Madame de Pompadour, faworyta króla Ludwika XV, regularnie przygotowywała dla niego zapiekankę z selera, aby zachował witalność. W kwestii alkoholu podczas walentynek – stawiamy na bąbelki. Królować będzie szampan, który sprzyja romantycznym relacjom. Pierre-Emmanuel Taittinger, znany producent szampana, posunął się nawet do tego, aby stwierdzić, że jedynym możliwym konkurentem dla szampana, jako afrodyzjaku, najprawdopodobniej byłaby Viagra. Podsumowując: nasze menu walentynkowe będzie lekkie, eleganckie i wytrawne – idealnie sprzyjające celebrowaniu miłości.

Adrian Pizon , general manager restauracji Merliniego w Warszawie

W celu zapewnienia komfortowego serwisu, jak co roku przygotowaliśmy pięciodaniowe menu degustacyjne w wersji regularnej (zawierającej mięsa i ryby) oraz stricte wegetariańskiej. Tego wieczoru rezygnujemy z możliwości pełnego wyboru à la carte właśnie po to, by móc skupić się na serwisie dań degustacyjnych. Pracując nad menu, nie zapomnieliśmy o udziale afrodyzjaków. Mamy...


Restauracja 1/2020, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail