#Storytelling, czyli opowieść o twojej restauracji
 


 
#Storytelling, czyli opowieść o twojej restauracji

Chcąc przyciągać gości, restauracja musi wzbudzić w nich potrzebę pojawienia się w jej progach, a może zrobić to, wykorzystując opowieść o idei stworzenia miejsca niepowtarzalnego, innego niż wszystkie wokół. Jak to zrobić dobrze? Podpowiadamy, czym jest storytelling i jak go używać.

rs 2020 03e 14

 Kiedy w telewizji zobaczymy reklamę środków do pielęgnacji niemowląt, najprawdopodobniej zacznie się ona nie od słów „najlepszy krem dla dzieci po urodzeniu”, ale od pokazania, jak istotną rolę odgrywa troska rodziców o zdrowie i poprawną pielęgnację dzieci. Dopiero bliżej końca dowiemy się, że to właśnie ta jedna konkretna firma wspiera ich najlepiej i dlaczego warto wybrać jej produkty. To właśnie jeden z przykładów storytellingu, czyli opowieści o marce, produkcie, biznesie, ideologii. 

Jak wykorzystać to narzędzie?

Storytelling to jedno z istotnych narzędzi marketingowych, wykorzystywane przez wiele firm na całym świecie. Dotyczy ono również branży turystycznej czy gastronomicznej. Pytanie, które prawdopodobnie nasuwa się jako pierwsze, brzmi: jak ja – właściciel małej, przytulnej osiedlowej restauracji – mogę w ogóle myśleć i korzystać z idei storytellingu i czy w ogóle ona mnie w jakikolwiek sposób dotyczy? Odpowiedź brzmi: tak, ponieważ zanim zdecydowałeś się otworzyć swój lokal, miałeś w głowie pewną myśl – chciałeś karmić lokalnymi produktami okolicznych sąsiadów, marzyłeś o pokazaniu swojego talentu kulinarnego innym ludziom, a może zawsze chciałeś stworzyć miejsce, gdzie znajomi twoich znajomych...


Restauracja 3/2020, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail