Czy branża kateringów dietetycznych przetrwa COVID -19?
 
 
Czy branża kateringów dietetycznych przetrwa COVID -19?

Diety pudełkowe dostarczane są codziennie do ponad 2,5 tys. miejscowości w Polsce. Prężnie rozwijający się rynek kateringów dietetycznych rósł dotychczas rokrocznie w tempie 20 proc., a jego wartość na początku roku 2020 szacowano na ponad 1 mld zł. Branża gastronomiczna dość boleśnie odczuła pandemię koronawirusa, jednak segment diet pudełkowych potrafił dość szybko się zregenerować i wyciągnął wnioski na przyszłość.

rs 2020 05e 09

Rynek kateringu dietetycznego to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów biznesu w Polsce. W 2017 r. jego wartość wynosiła 650 mln zł, a w 2019 r. wzrosła do około 1 mld zł. Okres od stycznia do końca czerwca był zwykle okresem najwyższego zapotrzebowania na diety pudełkowe. Pandemia koronawirusa nie ominęła również tej branży, mocno w nią uderzając. Do połowy kwietnia br. można było mówić o spadkach do 35 proc., w zależności od rejonu oraz firmy. Część mniejszych kateringów, które były na granicy rentowności przed wybuchem pandemii, zmuszona była się...


Restauracja 5/2020, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail