Najważniejsze to przetrwać Raport Briefly
 
 

Najważniejsze to przetrwać Raport Briefly

Platforma Briefly, pomagająca w organizacji imprez okolicznościowych oraz wydarzeń firmowych, we wrześniu przeprowadziła ankietę wśród 70 firm z branży gastronomicznej oraz eventowej. Badano nastroje panujące wśród właścicieli i menedżerów firm oraz bezpośredni wpływ epidemii koronawirusa na prowadzenie biznesu po pół roku od jej ogłoszenia w Polsce.

rs 2020 06cd 12

 

rs 2020 06cd 13

 

rs 2020 06cd 14

 

Pół roku z koronawirusem w branży gastronomicznej i eventowej

• 85 proc. ankietowanych firm z branży gastronomicznej i eventowej skorzystało z jakiejś formy pomocy publicznej (zwolnienia z ZUS, tarczy antykryzysowej, tarczy finansowej PFR).

• Nastroje w branży są podzielone: 40 proc. przedsiębiorców i menedżerów przewiduje, że będzie coraz gorzej, a co trzeci jest przekonany, że najgorsze za nimi i będzie coraz lepiej.

• Dziewięć na 10 firm zanotowało spadki obrotów w porównaniu z okresem sprzed pandemii.

• 57 proc. ankietowanych firm deklaruje, że w ciągu ostatniego pół roku zmniejszyło liczbę zatrudnionych, a tylko 3 proc. zwiększyło liczbę pracowników. 40 proc. utrzymuje ten sam poziom zatrudnienia co przed pandemią.

•Trzy na cztery firmy organizują mniej imprez zamkniętych i okolicznościowych niż przed marcem 2020 r.

 Pod koniec marca, czyli w szczycie zamrożenia gospodarki w wyniku epidemii koronawirusa, 67 proc. firm i lokali z branży gastronomicznej i eventowej w Polsce wstrzymało całkowicie funkcjonowanie – wynika z analizy serwisu Briefly askbriefly.com/. Pół roku później lokale i przestrzenie eventowe mogą już działać, choć obecnie z ograniczeniami. Nic zatem dziwnego, że nawet po odmrożeniu gospodarki i zgodzie na ponowne otwarcie restauracji i przestrzeni eventowych dziewięć na 10 firm deklaruje, że spadły im obroty w porównaniu z okresem sprzed wybuchu pandemii w marcu 2020 r. W odpowiedzi na pytanie o największe wyzwanie, najczęściej powtarzane przez właścicieli restauracji, klubów czy organizatorów eventów słowo to „przetrwać”. „Jako klub cały czas nie możemy prowadzić działalności. Paradoks – jak mamy utrzymać ośmiu pracowników przez rok (założenia tarczy i dotacji PFR), skoro inne wydatki, np. czynsz, prąd...


Restauracja 6/2020, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail