Przenieś wigilię do biur i domów
 
 

Przenieś wigilię do biur i domów

Koniec roku związany z Bożym Narodzeniem i sylwestrem zawsze w gastronomii przynosił zyski. Tym razem nie wiemy, jak będą wyglądały kolejne dni, tygodnie i miesiące. Nie można jednak bezczynnie siedzieć. Trzeba działać i już teraz pomyśleć o ofercie świątecznej dla firm i klientów indywidualnych.

rs 2020 06cd 20

Kiedy piszę ten materiał, ważą się decyzje związane z kolejnymi obostrzeniami spowodowanymi ogromnym wzrostem zachorowań na COVID, a atmosfera wokół pandemii wzbudza coraz silniejsze emocje – zarówno tych, którzy obawiają się wirusa, jak i tych, którzy pandemię traktują wyłącznie jako światową wojnę polityczną. Obojętnie, po której stronie się staje, nie da się nie zauważyć, że pandemia zaczyna coraz bardziej dotykać branżę gastronomiczną i obawy o przetrwanie wielu restauracji rosną tak, jak liczba chorych na COVID – lawinowo. Dla właścicieli nie jest to jednak pora letargu i zastanawiania się, co dalej. To czas, kiedy trzeba zakasać rękawy i zawalczyć już nie o zyski, ale co najmniej o przetrwanie. 

Jest inaczej, niż było…

Jeszcze rok temu gastronomia szykowała się do całkiem dobrego okresu pod kątem sprzedaży w lokalu – organizacji przyjęć wigilijnych oraz organizacji kateringów świątecznych. Dziś pod ogromnym znakiem zapytania stają nie tylko wszelkie imprezy, które mogą ze względów ograniczeń pandemicznych się nie odbyć. Również przez to, że goście po prostu boją się spotkań w szerszym gronie, a nawet wychodzenia do restauracji, i to bez względu na to, jak bezpiecznie może w niej być. W jaki sposób zatem zarobić w przedświątecznym okresie chociażby po to, by restauracja – wraz z wygaszaniem się pandemii, które kiedyś w końcu nastąpi – miała jeszcze swoje miejsce na rynku?...


Restauracja 6/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail