Lavazza na Warszawskim Festiwalu Kawy z patronatami nad Mistrzostwami Polski Baristów Coffee in Good Spirits oraz Cezve/Ibrik Championship
 

 kawa

Lavazza na Warszawskim Festiwalu Kawy z patronatami nad Mistrzostwami Polski Baristów Coffee in Good Spirits oraz Cezve/Ibrik Championship

2022-02-11

Świetne wieści dla miłośników kawy! Lavazza po raz kolejny bierze udział w Warszawskim Festiwalu Kawy, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 12-13 lutego. Festiwal jest prawdziwym świętem kultywującym kawową rozkosz. To doskonała okazja, aby zdobyć mnóstwo fascynującej wiedzy, poznać najlepszych ekspertów i jeszcze lepiej zagłębić się w inspirujący świat, pełen niesamowitych zapachów i doskonałego smaku. Wydarzenie to przeznaczone jest zarówno dla profesjonalistów, jak i kawowych miłośników.

Obszar roboczy 1 100

Uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę poznać niesamowity świat marki Lavazza, odwiedzając specjalnie przygotowane stanowiska. Pierwsze, dotyczące La Reserva de ¡Tierra! – produktów z przeznaczeniem dla rynku gastronomicznego, znajdujące się naprzeciwko głównej sceny SCA oraz stoisko Lavazza ¡Tierra! – strefę produktów linii detalicznej znajdujące się pod numerami 64 i 65.

„Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu! Warszawski Festiwal Kawy to wyjątkowe miejsce, które w tych dniach staje się absolutnym centrum światowej kultury kawy.” – komentuje Marco Barbieri, Lavazza Country Sales Manager w Polsce. „Historia firmy Lavazza zawsze była definiowana przez wrodzoną pasję do kawy najwyższej jakości i innowacji oraz przez głębokie poczucie odpowiedzialności wobec krajów i społeczności, w których działamy. Te wartości pozostają niezmienne od 125 lat i nadal są częścią naszego etosu, którym kierujemy się w pracy. Zapraszamy wszystkich uczestników festiwalu do odwiedzenia naszych stanowisk, delektowania się filiżanką pysznej kawy Lavazza oraz do zapoznania się z niezwykłą historią, która się za nią kryje.”  

Podczas festiwalu stoisko poświęcone Lavazza ¡Tierra! przywita odwiedzających niezrównanymi aromatami
i smakiem kawy najwyższej jakości. Asortyment produktów detalicznych Lavazza ¡Tierra! składa się z trzech różnych gatunków kawy, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienia jej miłośników. Za doskonałym smakiem produktów stoi niezwykła historia. Inspirowane są działalnością Fundacji Lavazza, która aktywna jest
aż w 19 krajach na 3 kontynentach, gdzie prowadzi 31 projektów, z których korzysta 130 000 osób. Fundacja wdraża politykę zrównoważonego rozwoju gospodarczego i środowiskowego wśród społeczności zajmujących się uprawą kawy. Warianty ¡Tierra! Bio-Organic – for Planet, for Amazonia, for Africa pozwalajązanurzyć się w fascynującą smakową przygodę, za którą kryje się wieloletnie doświadczenie firmy Lavazza w produkcji organicznej kawy, ręcznie zbieranej w gospodarstwach certyfikowanych przez międzynarodową organizację – Rainforest Alliance (RFA).

Drugie stoisko poświęcone jest La Reserva de ¡Tierra!. Jest to kolekcja zrównoważonych mieszanek najwyższej jakości z segmentu Food Service, z przeznaczeniem dla profesjonalnych baristów. Cztery mieszanki dostępne na rynku to: Tierra Brasile 100% Arabica, Tierra Brasile Blend, Tierra Selection oraz Tierra Colombia. Są one synonimem doskonałości i powstały z zachowaniem zasad polityki zrównoważonego rozwoju na całym łańcuchu dostaw. Na Warszawskim Festiwalu Kawy goście będą mieli okazję skosztować każdej z mieszanek i doświadczyć niepowtarzalnego smaku i aromatu La Reserva de ¡Tierra!.

Lavazza jest również sponsorem towarzyszących festiwalowi wydarzeń organizowanych przez Specialty Coffee Association: Mistrzostw Polski Baristów 2022, mistrzostw Coffee in Good Spirits oraz Cezve/Ibrik Championship. Opierając się na wspólnych wartościach, jakimi są dbałość o wysoką jakość, innowacyjność oraz specjalistyczna wiedza, współpraca między marką Lavazza a SCA była naturalnym krokiem. Autentyczne zaangażowanie oraz dynamika działania sprawiają, że obie organizacje mają ogromny udział we wsparciu zrównoważonego rozwoju rynku kawowego na całym świecie.

W ramach Coffee in Good Spirits 11 lutego w lokalu Fragola w Galerii Mokotów, Lavazza poprowadzi rundę wstępną mistrzostw pod nazwą SpiritBar

fot. materiał prasowy 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail