Wino i kuchnia, nierozerwalni kompani stołu
 

 


Wino i kuchnia, nierozerwalni kompani stołu

Rozmowa z szefem Emilio Martínem

W hiszpańskim mieście Valladolid 10-13 marca odbywał się międzynarodowy konkurs win różowych Concours Mondial de Bruxelles Rosé Selection. To prestiżowe wydarzenie, na którym spotkali się eksperci zajmujący się winem, w szczególności stylem rosé, zyskującym coraz większą popularność. Oceniono ponad tysiąc win z 30 krajów. Konkurs był również doskonałą okazją do zapoznania się z regionalną kuchnią Castilla Leon oraz do rozmowy z szefem Emilio Martínem, odpowiedzialnym za uroczystą kolację gala dinner.

rst 022022 932842 906437

Valladolid słynie z pinchos i tapas, czyli znanych hiszpańskich przekąsek. To idealny akompaniament do wina. Rokrocznie w czerwcu właśnie tu odbywa się krajowy konkurs tapas. Suite 22 Restaurant & Gin Club to przestrzeń gastronomiczna łącząca tradycje tapas z nowoczesnym podejściem i interpretacją kuchni hiszpańskiej. Restauracja mieści się w starych stajniach Palacio del Marqués de Castromonte, zachwycając starannym połączeniem swojej renesansowej architektury z nowoczesnym designem. Działa od 2011 r. Jej właściciel i szef kuchni Emilio Martín w styczniu tego roku odebrał nagrodę Excelencias Gourmet 2021 na Międzynarodowych Targach Turystycznych (FITUR). Pochodzący z Valladolid kucharz w poprzednich latach zdobył Złote Pincho w 2019 r., Brązowe Pincho w edycji 2020, co przyniosło mu udział w...


Restauracja 2/2022, ZE ŚWIATA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail