Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Jak nie wydać fortuny na inwestycję w nowe kanały sprzedaży

2015-12-09

Zwiększenie ruchu w restauracji, szczególnie w niestandardowych godzinach może być nie lada wyzwaniem marketingowym. Aktualnie najczęstszym rozwiązaniem, podyktowanym rozwojem technologii, jest otwarcie nowego kanału sprzedaży online.

Jednak inwestycja w aplikację i stronę internetową wiąże się z ogromnymi kosztami i dużym ryzykiem finansowym. Odpowiedzią na te problemy może być sieć restauracji tworzona w ramach na przykład portalu i aplikacji PizzaPortal.pl, która oferuje restauratorom otwarcie kanału online i mobile, flotę własnych dostawców oraz walkę o lepsze ceny na usługi i produkty gastronomiczne.

W sytuacji, w której właściciel obiektu gastronomicznego chce zwiększyć ilość wydawanych posiłków, może albo spróbować wywołać większy ruch w odpowiednich godzinach, albo uruchomić dostawy pod wskazany adres. To niestety wiąże się z koniecznością zainwestowania bardzo dużych pieniędzy. Potrzebne są osoby dostarczające jedzenie w krótkim czasie, strona internetowa lub aplikacja i ktoś, kto będzie przyjmował zamówienia. Koszty takiego przedsięwzięcia w początkowej fazie mogą sięgać kilkudziesięciu, a nawet – w zależności od skali – ponad 100 tysięcy złotych.

Głównym celem współpracy serwisu do zamawiania jedzenia online PizzaPortal.pl z restauracjami jest zwiększenie ich obrotów i ograniczenie ich kosztów własnych. Restaurator dołączający do takiej sieci lokali może – bez tworzenia własnego systemu – prawie natychmiast zacząć korzystać z dwóch nowych kanałów sprzedaży – online i mobile, dzięki aplikacji i stronie internetowej sprawdzonej przez dziesiątki tysięcy użytkowników. Ma również możliwość skorzystania z floty dostawców, dzięki czemu nie musi zatrudniać własnych ani zapewniać im środków transportu.

Włączenie własnej restauracji do sieci PizzaPortal.pl umożliwia również zminimalizowanie kosztów związanych z zakupem usług i produktów potrzebnych we wszystkich obiektach gastronomicznych. W imieniu swego rodzaju zrzeszenia restauratorów, firma negocjuje lepsze ceny na m.in. ulotki, kartony, produkty i usługi gastronomiczne oraz dba o ogólną jakość usług gastronomicznych, współpracując jedynie z restauracjami, które spotykają się z pozytywnym odbiorem użytkowników aplikacji i portalu. PizzaPortal.pl współpracuje też z partnerami, takimi jak Wirtualna Polska, Zumi, Microsoft czy Orange, których pozyskanie byłoby dla pojedynczych restauracji nieosiągalne.

Pragniemy zebrać możliwie szeroką i zróżnicowaną ofertę gastronomiczną w największych miastach tak, aby ich mieszkańcy mieli dostęp do najlepszej jakości posiłków w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – mówi Lech Kaniuk, dyrektor generalny PizzaPortal.pl. Jednocześnie staramy się stworzyć dla rzetelnych polskich restauracji warunki do szybkiego i bezpiecznego rozwoju, dbając o najwyższą jakość naszych usług i o ciągłe ulepszanie oferty dostosowanej do potrzeb lokali gastronomicznych – dodaje Kaniuk.


Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne