Pracownicy biurowi nie odżywiają się najlepiej
 

 
Pracownicy biurowi nie odżywiają się najlepiej

2016-07-12

Wciąż bardzo popularne jest zamawianie na obiad fast foodów w rodzaju pizzy czy burgerów. Na szczęście coraz wyraźniejsze są także zdrowe tendencje żywieniowe. Jednym z ulubionych lunchów osób pracujących w biurowcach jest sushi.

 

rs 2016 05a 05rs 2016 05a 04

 

Sushi to dużo zdrowsza alternatywa dla powoli odchodzących do lamusa tłustych i zasolonych fast foodów. Łączy w sobie wiele zalet – jeśli choć raz spróbowaliście słynnej, japońskiej potrawy, wiecie, że jej smak może uzależnić. Niewielkie porcje bazujące na japońskim ryżu są pożywne i lekkostrawne, a różnorodność dodatków zachęca do odkrywania nowych połączeń.

 

 

Japonia na talerzu Polaka

Japońska kuchnia to jedna z najzdrowszych na świecie. Znana jest z potraw o niskim poziomie cholesterolu, za to bogatych w witaminy i żelazo. – Pierwszą gwiazdą kuchni japońskiej, która zawitała na talerzach Polaków, było właśnie sushi, które w kraju nad Wisłą zadomowiło się kilkanaście lat temu. Co bardzo nas cieszy, popularność tego dania cały czas rośnie – mówi Tomasz Bojanowicz, reprezentujący warszawską sieć restauracji Ten Sushi.

P odstawą sushi jest japoński ryż oraz prażone algi morskie. Te ostatnie nadają potrawie charakterystyczny smak, ponadto stanowią cenne źródło żelaza, jodu, wapnia oraz witamin – A, D i B12. Ostatnia informacja szczególnie zainteresuje wegetarian, którzy często borykają się z niedoborami tej witaminy. A co ponadto? W sushi znajdziecie całe bogactwo dodatków. Przede wszystkim ryby i owoce morza,
w szczególności krewetki, kraby, tuńczyka, węgorza czy łososia. Ale nie tylko. Mogą to być też jajka, wodorosty, grzyby, tofu i właściwie każde warzywo. A do tego przyprawy o niezwykle wyrazistych smakach – sos sojowy, imbir oraz japoński chrzan.

 

Sekret tkwi w różnorodności

Szczególną popularnością sushi cieszy się wśród pracowników biurowców. – Szacujemy,
że 60% zamówień z naszej restauracji trafia właśnie do pracowników okolicznych biur. Zdarzają się zamówienia na 30-40 zestawów, często dla całej firmy. Tendencja jest rosnąca. Zauważyły ją już firmy cateringowe, które coraz chętniej włączają sushi do swojego stałego menu –
przekonuje przedstawiciel Ten Sushi.

Sekret popularności sushi tkwi zapewne także w jego różnorodności. Z kolorowych, cieszących oko nigiri-zushi, maki-zushi, chirashi-zushi i pozostałych, skomponujemy zestawy praktycznie dla każdego. Jesteś wegetarianinem, kobietą w ciąży, osobą odchudzającą się? Znajdzie się zestaw także dla Ciebie. Doświadczenie pokazuje, że nawet osoby z początku nieprzekonane zakochają się w sushi.

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail