Brązowy Durszlak dla Restauracji Styl70
 


 


Brązowy Durszlak dla Restauracji Styl70

2013-06-19

Restauracja Hotelu Styl 70 w Piasku k. Pszczyny zdobyła III miejsce w konkursie kulinarnym podczas VIII Festiwalu Śląskich Smaków, który odbył się w 15 czerwca pod Ratuszem w Bielsku-Białej. Kucharze wywalczyli w tym dniu Brązowy Durszlak w kategorii profesjonalistów za przygotowanie trzech dań regionalnej kuchni śląskiej.

jury

Wśród nagrodzonych dań znalazły się:
- świeży boczek sous vide z sosem piwno-chrzanowym na powidłach z suszonych śliwek

boczek

(danie posiada także certyfikat Śląskich Smaków),

- pikantny krem z oberiby z suszonym bekonem i długo gotowanym jajkiem,

krem_z_obariby

- polędwica z jelenia souse vide z krupniokiem i chutney`em z brusznicy i jabłek podana z ziemniakami foie gras i pianką tymiankową.

W zamyśle Wojciecha Krzaka - Szefa Kuchni nie zabrakło jak zawsze innowacyjnego podejścia do tradycyjnej kuchni śląskiej. Dania w trakcie konkursu wyróżniały się nie tylko nowoczesną i wykwintną formą podania, ale przede wszystkim sposobem przygotowania opartym na nowoczesnych technikach gotowania. Na stoisku, przy którym zdolni kucharze restauracji Styl 70 tworzyli konkursowe potrawy znalazło się zatem urządzenie do gotowania metodą sous vide czy ręczna wędzarka, która uświetniła podanie dania głównego.

nagrody

Nagrodę odebrali kucharze uczestniczący w konkursowych zmaganiach: Andrzej Ciaputa i Łukasz Baliński. Jak co roku w trakcie festiwalu konkurs kulinarny odbył się w trzech kategoriach: profesjonaliści, szkoły gastronomiczne oraz amatorzy, a w kilkugodzinnym gotowaniu udział wzięło 21 drużyn.

W 2013 r. restauracja Hotelu Styl 70 z Piasku k. Pszczyny dołączyła do grona najlepszych restauracji serwujących tradycyjną kuchnię śląską i otrzymała certyfikat Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. Wnętrza hotelu i restauracji tworzą zaskakujące połączenie elementów wystroju, zaczerpniętych z tamtej dekady wraz z nowoczesnym komfortem i kameralną atmosferą. W efekcie stworzona tu została przestrzeń niebanalna i zaskakująca, warta odkrycia. Co istotne, obiekt posiada doskonałą lokalizację i położony jest przy DK1 w Piasku k. Pszczyny.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail