Sosnowiec triumfuje w konkursie na najlepszą gęsinę w Polsce
 


 

Sosnowiec triumfuje w konkursie na najlepszą gęsinę w Polsce

Kucharze Bartłomiej Kornacki i Przemysław Gościniak z Restauracji Warszawskiej w Hotelu Centrum w Sosnowcu wygrali II edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego „Gęsina nie tylko na Św. Marcina”, która odbyła się 19 sierpnia w Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach. W pokonanym polu pozostawili 11 profesjonalnych ekip z całej Polski. Zmagania odbywały się pod patronatem magazynu „Restauracja”.

 

 rs 2017 09zp 13

Gęsina nie tylko na Św. Marcina” to ogólnopolski, autorski konkurs kulinarny przeznaczony dla profesjonalnych kucharzy i organizowany przez zespół Hotelu Fabryka Wełny pod przewodnictwem szefa kuchni Wiesława Bobera. Konkurs był wyjątkową okazją do zobaczenia w akcji zawodowych kucharzy pracujących z gęsiną – nieco zapomnianym polskim dobrem narodowym. – Gęsina jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji kulinarnej.

Hodowla gęsi w Polsce rozpoczęła się już w XVII wieku. Mimo że obecnie jesteśmy największym producentem gęsiny w Europie, to stosunkowo rzadko gości ona na polskich stołach. Tworząc festiwal kulinarny, chcieliśmy to zmienić – mówi organizator konkursu Wiesław Bober....


Restauracja 5/2017, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail