Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Lokal w odpowiednim świetle

Poprzez odpowiednie oświetlenie w lokalu możemy kreować nastrój relaksu, intymności czy zapewnić prywatność, ale również wpłynąć na prezentację serwowanych potraw. Wygląd opraw, źródła światła i ich rozmieszczenie są równie istotne jak wygląd mebli czy innych dodatków.

 rs 2018 11ea 29

  Już na etapie planowania wystroju powinniśmy wziąć pod uwagę rozmieszczenie punktów świetlnych, rodzaj oraz stylistykę opraw, a także takie parametry oświetleniowe, jak np. natężenie światła, temperatura barwowa, kąt padania czy oddawanie barw. Mają one ogromny wpływ na samopoczucie gości w restauracji, a co za tym idzie – na to, czy będą chcieli wrócić do miejsca, w którym dobrze się czuli i miło spędzili czas. Aby tak się stało, warto zadbać o ciepły odcień światła. 

Światło w różnych miejscach

Stoliki nie powinny być oświetlone zbyt jasno, szczególnie w klimatycznych lokalach często wybieranych na prywatne spotkania. Wpłynęłoby to na wygląd serwowanych potraw – jego...Maja Krajewska projektantka wnętrz, menedżer ds. projektów i inwestycji w firmie Elmax

Restauracja 6/2018, STYL & DESIGN
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail