Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Kamień w restauracji. Elegancki, szlachetny, ponadczasowy

Jest synonimem luksusu i ponadczasowego piękna. Zdobi nasze wnętrza od lat, jednak obecnie za sprawą nowoczesnych technologii zyskuje unikatowe właściwości i zastosowania. Mowa o kamieniu – materiale, który przeżywa renesans i z gracją wkracza do przestrzeni publicznych, między innymi do restauracji.

 rs 2018 11ea 30

  Kamień to materiał, który daje niemal nieograniczone możliwości i pozwala na stworzenie unikatowego wnętrza, które wyróżni restaurację i podniesie jej prestiż. Jednak jego zastosowanie wymaga wiedzy i wyczucia stylu, a także znajomości aktualnych trendów. Oto porady ekspertów, które pozwolą poznać możliwości tego wyjątkowego materiału. Do zadań specjalnych Kamień świetnie sprawdza się przy wykończeniu blatów roboczych. W kuchniach restauracji szefowie najczęściej wybierają Dekton ze względu na jego wysoką wytrzymałość i odporność na wysokie i niskie temperatury. Materiał ten można również z powodzeniem wykorzystać w postaci stołów i barów. – Tu często pojawia się Silestone, konglomerat kwarcowy odporny na plamy, zadrapania i inne uszkodzenia. W tej roli świetnie sprawdzi się też Dekton. Można także wprowadzić kamień na większej powierzchni. Zastosować go na podłodze lub ścianie. W odpowiedzi na potrzeby restauratorów, istnieje możliwość zamówienia materiału z antypoślizgowymi właściwościami, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Kamień można także wykorzystywać na ścianach – tu zastosowanie znajdą zarówno Dekton, jak i Silestone – mówi Aneta Konowrocka z Cosentino Polska.

rs 2018 11ea 31

Odporny...


Restauracja 6/2018, STYL & DESIGN
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail