Kamień w restauracji. Elegancki, szlachetny, ponadczasowy
 


 Kamień w restauracji. Elegancki, szlachetny, ponadczasowy

Jest synonimem luksusu i ponadczasowego piękna. Zdobi nasze wnętrza od lat, jednak obecnie za sprawą nowoczesnych technologii zyskuje unikatowe właściwości i zastosowania. Mowa o kamieniu – materiale, który przeżywa renesans i z gracją wkracza do przestrzeni publicznych, między innymi do restauracji.

 rs 2018 11ea 30

  Kamień to materiał, który daje niemal nieograniczone możliwości i pozwala na stworzenie unikatowego wnętrza, które wyróżni restaurację i podniesie jej prestiż. Jednak jego zastosowanie wymaga wiedzy i wyczucia stylu, a także znajomości aktualnych trendów. Oto porady ekspertów, które pozwolą poznać możliwości tego wyjątkowego materiału. Do zadań specjalnych Kamień świetnie sprawdza się przy wykończeniu blatów roboczych. W kuchniach restauracji szefowie najczęściej wybierają Dekton ze względu na jego wysoką wytrzymałość i odporność na wysokie i niskie temperatury. Materiał ten można również z powodzeniem wykorzystać w postaci stołów i barów. – Tu często pojawia się Silestone, konglomerat kwarcowy odporny na plamy, zadrapania i inne uszkodzenia. W tej roli świetnie sprawdzi się też Dekton. Można także wprowadzić kamień na większej powierzchni. Zastosować go na podłodze lub ścianie. W odpowiedzi na potrzeby restauratorów, istnieje możliwość zamówienia materiału z antypoślizgowymi właściwościami, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Kamień można także wykorzystywać na ścianach – tu zastosowanie znajdą zarówno Dekton, jak i Silestone – mówi Aneta Konowrocka z Cosentino Polska.

rs 2018 11ea 31

Odporny...


Restauracja 6/2018, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail