Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaIdealny okap gastronomiczny

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia dobrze prosperującej kuchni restauracyjnej jest okap, a także odpowiednio dobrana i zaprojektowana wentylacja.

 rs 2019 01ea 14

  Jaka jest idealna kuchnia? Po pierwsze – musi być ergonomiczna, po drugie – kucharze powinni czuć się w niej swobodnie. Po trzecie – nie może raczyć gości wchodzących do restauracji wonią frytury, przepalonego tłuszczu czy innych, nie zawsze przyjemnych zapachów dochodzących z zaplecza i wydobywających się podczas obróbki cieplnej żywności. 

Odpowiednie proporcje

Zła wentylacja może gości odstraszyć do tego stopnia, że już nie wrócą do lokalu, nawet jeśli smakowało im jedzenie. Nikt przecież nie lubi czuć zapachu smażonego tłuszczu na ubraniach. Uniknąć tego możemy, jeżeli jeszcze na etapie projektowania kuchni w lokalu gastronomicznym zadbamy o skuteczną cyrkulację powietrza. To pozwoli na eliminację złych zapachów pochodzących z gotowania. Czyste, świeże powietrze w restauracyjnej kuchni jest uzależnione głównie od odpowiedniej proporcji ciepła i wilgoci. Projekt wentylacji musi więc być oparty na bilansie cieplno-wilgotnościowym. Umiejętne zestawienie wszystkich parametrów oraz właściwy podział powietrza w budynku to nie lada wyzwanie, wymagające dużego doświadczenia. Warto więc...Jolanta Borowska Związana z branżą HoReCa od kilkunastu lat, od 2008 r. właścicielka białostockiej firmy Grupa Gastro, zajmującej się kompleksowym wyposażeniem gastronomii, profesjonalnym doradztwem oraz serwisem urządzeń, www.grupa-gastro.pl.

Restauracja 1/2019, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności