Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Sprzedaż i serwowanie win na kieliszki

Dziś już nikogo nie dziwi, że w dobrych lokalach gastronomicznych serwuje się wina na kieliszki. Powodem tego jest rosnąca świadomość klientów, a co za tym idzie, pragnienie odkrywania nowych smaków, poszerzanie wachlarza doświadczeń smakowych czy też chęć dopasowania odpowiedniego wina do danej potrawy. Jak zrobić to z zyskiem?

 rs 2019 05ez 30

  Serwowanie win na kieliszki często pozwala klientom na spróbowanie win z górnej półki, będących wcześniej poza ich zasięgiem. Większość właścicieli lokali gastronomicznych zadaje sobie pytanie, jak zwiększyć sprzedaż win na kieliszki w swojej restauracji i co za tym idzie – zwiększyć swoje zyski. Jak to robić profesjonalnie i efektywnie? Niechlubna praktyka Niestety zbyt często zdarza się, że klient, przychodząc do restauracji i mając ochotę wypić kieliszek wina, dostaje do wyboru jedynie najtańsze, nazywane potocznie „winem domu”. Różna jest ich jakość, różnie bywa też z ich przechowywaniem i podawaniem. Codzienna praktyka pokazuje, że wina na kieliszki serwowane są w zbyt wysokiej temperaturze, bardzo często otwarte kilka dni wcześniej i nalewane do kieliszka nie przy stole, ale na zapleczu lub przy barze. Takie sytuacje dość często można zaobserwować nawet w lokalach mających wyższe aspiracje. Nazywając rzecz po imieniu, taki serwis to nieetyczne i nieuczciwe podejście do klienta, a co gorsza, działanie na własną szkodę. Możemy być pewni, że klient, który otrzyma w naszym lokalu takie właśnie wino, będzie negatywnie nastawiony. Co powoduje, że wybór win na kieliszki w restauracjach i wine barach jest tak mocno ograniczony? Oczywiście głównym problemem jest fakt, że ich właściciele boją się strat. Otwarcie wielu butelek wina,...Konrad Pacek Prezes zarządu Wielkie Wina Polska, wyłącznego dystrybutora na rynku polskim francuskiej marki EuroCave; www.piwniczkanawina.pl

Restauracja 5/2019, ALKOHOLE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności