III edycja konkursu Spotkania z SelfCookingCenter w Zamku Topacz zakończona. Znamy zwycięzcówIII edycja konkursu Spotkania z SelfCookingCenter w Zamku Topacz zakończona. Znamy zwycięzców

2019-10-25

We czwartek 17 października w Zamku Topacz rozegrały się zmagania młodych kucharzy. Zadaniem dwuosobowych zespołów było przygotowanie autorskich potraw wpisujących się w temat przewodni tegorocznej edycji konkursu – ZERO WASTE, czyli niemarnowanie żywności.

 SSCC2019 fotografie Grzegorz Goebiowski 169

Temat tej edycji jest bardzo ważny. Zbyt dużo produktów spożywczych jest wyrzucana do śmieci. Młodzi kucharze w ciągu dwóch godzin starali się pokazać pod względem smakowym i kreatywnym, jak oni rozumieją Zero Waste i jak można wpływać na zmniejszenie ilości wyrzucanego jedzenia poprzez właściwe przygotowywanie dań i dbanie o wykorzystanie wszystkich składników. „Tegoroczna edycja pokazała nam, jak ważny i trudny jest to temat nawet wśród osób, które na co dzień pracują w gastronomii” – mówił Daniel Sielicki, przedstawiciel jury technicznego.

To właśnie przedstawiciele jury technicznego mieli możliwość oceniania dań nie tylko pod kątem smakowym i wizualnym. Brali także pod uwagę odpowiedni dobór produktów, umiejętne wykorzystanie do odpowiedniej obróbki akcesoriów RATIONAL, czystość i organizację pracy czy wykorzystanie 100% produktów przywiezionych ze sobą na konkurs do przygotowania dania. Każdą potrawę oceniali: Justyna Słupska-Kartaczowska, właścicielka restauracji Jadka, Daniel Sielicki, National Corporate Chef RATIONAL Sp. z o.o., Michael Nehrdich, szef kuchni RATIONAL w Niemczech, Dominik Narloch, Executive Chef w poznańskim City Park’u oraz Krzysztof Małocha szef kuchni w Heron Live Hotel.

W jury degustacyjnym natomiast oprócz pomysłodawców konkursu Macieja Wrońskiego, Dyrektora Zarządzającego RATIONAL Sp. z o.o. i Andreasa Wierusa, Prezesa Zarządu Zamku Topacz, obecni byli specjaliści, jeśli chodzi o ideę zero waste Jagna Niedzielska oraz Kuba Korczak.

Pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 złotych oraz stażu u boku doświadczonego szefa kuchni Rafała Borysa zdobyli Maksym Trushkin i Oleksandr Chuvasov z Fregata Lake Club we Wrocławiu. Drugie miejsce i nagrodę pieniężna wysokości 3000 złotych wywalczyli: Cezary Nowacki i Patryk Biernacki z Hotelu Browar Wiatr w Uniejowie, a trzecie miejsce i 1000 zł  Adrian Markiewicz i Tomasz Stelmasiński z restauracji Wydział Kulinarny w Zagórzu Śląskim.

Co dalej z konkursem Spotkania z SelfCookingCenter® w Zamku Topacz? Zachęcamy do śledzenia informacji na konkursowej stronie sscc.info


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail