Otwarcie wiedeńskiej gastronomii. Bon do restauracji dla każdego wiedeńczyka
  zagranica

Otwarcie wiedeńskiej gastronomii. Bon do restauracji dla każdego wiedeńczyka

2020-05-15

Bony o wartości 25 lub 50 euro dla wszystkich wiedeńskich gospodarstw domowych na wizytę w restauracji, kawiarni lub pubie. To nowy pomysł miasta na odmrożenie i pomoc dla branży gastronomicznej po okresie kryzysu.

36133140 2 crop 300x168 74ae1e83 CPO

Po dwóch miesiącach zamknięcia spowodowanych epidemią koronawirusa, 15 maja 2020 r., wiedeńskie restauracje zostały ponownie otwarte. Aby przyspieszyć nowy start kawiarni, pubów i restauracji, miasto Wiedeń przyznaje wszystkim wiedeńskim gospodarstwom domowy bony gastronomiczne o wartości 25 lub 50 euro - w zależności od wielkości gospodarstwa. "Nasza wysoko ceniona wiedeńska scena gastronomiczna obejmuje 6.500 przedsiębiorstw, co z kolei zapewnia około 60.000 miejsc pracy w Wiedniu i generuje obrót na poziomie 1,4 mld euro", powiedział burmistrz Wiednia, Michael Ludwig.

W czerwcu b.r. rozpocznie się dystrybucja bonów gastronomicznych w Wiedniu. Wszystkie 950.000 wiedeńskich gospodarstw domowych otrzyma pocztą voucher na 25 euro dla gospodarstw jednoosobowych lub 50 euro dla wieloosobowych, który można zrealizować w uczestniczących w programie restauracjach w Wiedniu do końca września. Akcja miasta Wiedeń i Wiedeńskiej Izby Gospodarczej ma na celu pomoc lokalnej gastronomii w wyjściu z kryzysu spowodowanego koronawirusem, a jednocześnie przywrócenie wiedeńczykom jakości życia po drastycznych początkowych ograniczeniach. "Jako miasto, zapewniamy 40 milionów euro na tę akcję. Wiedeńska gastronomia jest warta tego wsparcia", powiedział członek zarządu miasta ds. finansów, Peter Hanke.

Akcja jest też formą podziękowania dla wiedeńczyków za odpowiedzialną postawę, spójność i "prawdziwy wiedeński spokój", który mieszkańcy miasta wykazali podczas epidemii koronawirusa i związanych z nim ograniczeń w życiu codziennym.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail