Poznaniacy walczą z marnowaniem żywności
 
 


zero waste

Poznaniacy walczą z marnowaniem żywności

2020-06-08

Do walki z marnowaniem jedzenia mogą włączyć się również mieszkańcy Poznania i okolic. W aplikacji dostępne są pyszne paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni w całym Poznaniu, które w innym przypadku musiałyby wylądować w koszu. Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go znalazło się już ponad 50 lokali, m.in. Cukiernia Karpicko, Siejba Poznań-Jeżyce, Cafe Młyńska, Concordia Taste, Smak Italy, Julia's Sweets, Cukiernia Krzyżański, Marago Fit, Diety nie na żarty, Bruno Cafe, Podwieczorek, Petit Paris, a także sieci Chata Polska, Starbucks, Pizza Hut, North Fish.

 Too Good To Go 3

Nikt nie lubi wyrzucać jedzenia, niestety nawet najlepsze planowanie menu nie jest w stanie nas przed tym ustrzec. Sprzedaż każdej przygotowanej porcji jest wręcz niemożliwa, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich lokali gastronomicznych czasie. Aby rozwiązać ten problem, aplikacja Too Good To Go połączy mieszkańców Poznania i okolic z ulubionymi piekarniami, restauracjami, kawiarniami czy sklepikami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Poznań to kolejne po Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie miasto, które przyłącza się do rewolucji w niemarnowaniu żywności.
Polska plasuje się na 5. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej, marnując co roku 9 mln ton jedzenia, co daje średnio 247 kg na osobę (Banki Żywności, 2019). Aplikacja Too Good To Go to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne dla każdego użytkownika smartfona, pozwalające codziennie aktywnie włączać się w walkę z marnowaniem żywności. Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2, ale także pracy i zasobów takich jak woda, która szczególnie w Wielkopolsce jest cennym surowcem. W ciągu zaledwie 10 miesięcy, użytkownicy aplikacji uratowali 127 tysięcy posiłków, a co za tym idzie, równowartość emisji, jakie wyemitowałby samolot lecący z Warszawy do Londynu pokonując tę trasę 917 razy.

 - Obostrzenia wprowadzone ze względu na pandemię sprawiają, że precyzyjne zarządzanie zamówieniami w lokalach stało się bardzo trudne. Dlatego cieszymy się, że możemy przyjść z pomocą miejscom, które nie chcą marnować, ale także mieszkańcom, którym na sercu leży dobro Planety. Aplikacja świetnie sprawdza się zarówno w małych rodzinnych restauracjach, jak i dużych sieciach, a samo przyłączenie się do „trendu na niemarnowanie” trwa kilka chwil. – Powiedziała Karolina Woźniak, PR Managerka Too Good To Go w Polsce.

 Lista pierwszych partnerów Too Good To Go w Poznaniu:

77 Sushi Poznań
A.Blikle Avenida
A.Blikle Posnania
Body Chief
Bruno Cafe
Cafe Młyńska
Chata Polska
Concordia Taste
Cukiernia Cafe Tęcza
Cukiernia Karpicko
Cukiernia Karpicko / Dąbrowskiego
Cukiernia Karpicko / Podgórna
Cukiernia Karpicko / Stary Browar
Cukiernia Weber
Diety nie na żarty
Ghiacci Cafe
Julia’s Sweets
Marago Fit - catering dietetyczny
Masz Babo Placek
North Fish Avenida
North Fish Galeria Pestka
North Fish Malta
North Fish Plaza
North Fish Posnania
Petit Paris Sołacz
Petit Paris Stary Browar
Piano Burgera
Pizza Hut Express Poznan Pestka
Pizza Hut Express Poznan Plaza
Pizza Hut Express Poznan Posnani
Pod Niebieniem
Podwieczorek
Ratuszova
Siejba Poznań/Jeżyce
Starbucks Poznan Dworzec PKP Hall
Starbucks Poznan Kaponiera
Starbucks Poznan King Cross
Starbucks Poznan Pasaz M&M
Starbucks Poznan Plaza
Starbucks Poznan Polwiejska
Starbucks Poznan Posnania
Starbucks Poznan Stary Browar
Trattoria Pizzeria Smak Italy


Polecamy

To też może Cię zainteresować


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail