Okiem kobiety. Dlaczego dziewczynki nie mogą być ministrantami?
 
 Okiem kobiety. Dlaczego dziewczynki nie mogą być ministrantami?

Bo są zbyt mądre i pracowite i szybko wygryzłyby chłopców. Taką odpowiedź uzyskałam od zaprzyjaźnionego księdza kilka lat temu. Czyżby krył się za tym stwierdzeniem lęk przed dominacją kobiet? A jak to jest w świecie gastronomii? Nie lubię uogólniania. Nie lubię też rysowania tej linii demarkacyjnej: my – kobiety i oni – mężczyźni. Różnimy się i to pięknie. Jest też coraz więcej mężczyzn, których stać na to, by docenić kobiety i uznać nas np. za dobre szefowe czy szefowe kuchni. I mam wrażenie, że jest też coraz więcej kobiet świadomych swojej kobiecości, chętnie wspierających inne kobiety, ale podchodzących do tematu emancypacji i rywalizacji płci z dystansem. Zmiany dla wszystkich mogą być trudne, bo przywykliśmy do określonych społecznie i kulturowo ról kobiecych, które obecnie zmieniają się o 180 stopni.

rs 2021 06Zd 26

Dzisiejsze kobiety robią kariery zawodowe, dbają o swoje rodziny, wychowują dzieci i nie są to wykluczające się funkcje. Czasami rodzina podejmuje decyzję, aby mężczyzna bardziej zaangażował się w sprawy domu i dzieci, aby kobieta miała więcej czasu na sprawy zawodowe. Wszystko dobrze funkcjonuje i rodzina jest szczęśliwa,...


Restauracja 3/2021, SAŁATKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail