Współpraca z influencerami – warto czy nie warto?
 
 Współpraca z influencerami – warto czy nie warto?

O tym, że influencerzy to bardzo ważny segment w marketingu, wiadomo już nie od dziś. Jednak nie każdy jest przekonany co do ich mocy oraz tego, że współpraca z nimi może przynieść realne korzyści. Jak ich wyszukiwać? Jak budować z nimi relacje? Na co zwracać szczególną uwagę?

rst 05 731814 428641

 Od lat bez przerwy słyszymy „współpracuj z influencerami”. Z tym powiedzeniem jest trochę tak, jak z kaloriami – każdy wie, że istnieją, ale nikt nie wie, czym te kalorie tak naprawdę są. Dlatego najlepiej zacznijmy od podstaw. 

Kim tak naprawdę jest influencer?

Influencer to ktoś, kto ma „influence”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „wpływ”. Mówiąc wprost, są to osoby, których zdanie ma poniekąd siłę sprawczą, a rekomendowane przez nie usługi czy produkty zyskują w oczach ich followersów, czyli obserwujących je osób w mediach społecznościowych. Dawniej taką siłę sprawczą mieli jedynie znani aktorzy i celebryci, dziś do tego zacnego grona zaliczamy także twórców internetowych. Tym, co odróżnia przeciętnego influencera od tego, który naprawdę może napędzić ci sprzedaż, jest umiejętność tworzenia treści. Świetni influencerzy mogą dostarczać kreatywne obrazy, filmy i teksty, które naprawdę pokazują markę w najlepszym świetle, pozostając przy tym autentycznymi wobec siebie i swoich zwolenników. 

Jak można podzielić influencerów?

Influencerów można dzielić na kilka sposobów, jednak moim zdaniem najlepszym zobrazowaniem tematu jest podział uwzględniający liczbę obserwujących, których mają. Dlaczego? Bo dzięki temunajłatwiej jest...


Restauracja 5/2021, BADANIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail