CICHA REWOLUCJA
 


 


CICHA REWOLUCJA

Przywykliśmy do tego, że rewolucje są zjawiskami gwałtownymi i widowiskowymi, a ich następstwa bywają powszechnie widoczne i odczuwalne. Istotą rewolucji wydaje się jednak nie jej odczuwalny dynamizm, ale przyczyny i skutki samego przewrotu, odmiana stanu rzeczy i dotychczasowego biegu wydarzeń.

rst 06 365612 143310

Najczęściej to nie wystrzał armatnich dział, ale organiczna praca staje się fundamentem prawdziwych zmian. Nawet największa podróż zaczyna się wszak od jednego małego kroku. 

Piwo na nowo

Piwna rewolta zmieniła podejście polskich konsumentów do smaku. Pojawiła się w czasie, gdy dojrzewaliśmy do tego, aby poszukiwać jakości w swoim życiu. Powszechna inercja ginęła na ołtarzu zmysłowej otwartości, brutalność formy ustępowała miejsca subtelności, a moc i ilość zaczęły oddawać pole smakowemu bogactwu i autentyczności. Z pełną powagą przyznajemy rewolucyjne znamiona ruchowi, który zaledwie przed dekadą odmienił świat polskiego piwa. Z ciemnych czasów monotonnych i niepodzielnych rządów eurolagera weszliśmy w czas zachwytu nad mnogością smaków i możliwości. Tysiące piwowarów wyszło z ukrycia swoich przydomowych warsztatów, by dostarczyć konsumentowi pełni sensorycznego szczęścia. Zjawisko przyjęte z wielką otwartością wyszło szybko poza ramy specjalistycznych sklepów i barów dla briofilów. Piwo rzemieślnicze dotarło pod dachy osiedlowych sklepów i sieci handlowych – stało się osiągalne, egalitarne, a przez to powszechne. Tworzyła się przestrzeń dla kolejnego przełomu, którego owoce dojrzewały już na wielu południowych stokach naszego kraju. 

Nasze wino

Pozostające w letargu winiarstwo polskie odradzało się przez dziesięciolecia dzięki wytrwałości jego pionierów. Tytanów pozytywistycznej pracy i wytrwałych pasjonatów, którzy położyli podwaliny pod świat nam dziś współczesny. Gdy w 2004 r. Polska wstępowała do Unii Europejskiej, polskie wino wydawało się niegroźnym, lokalnym kuriozum w rękach małej grupy amatorów. Integracja z rodziną starych, europejskich krajów winiarskich stanowczo nam jednak posłużyła. Przyjęcie dorobku prawnego wspólnoty wprowadziło nas na wody dotychczas...Radosław Froń

Restauracja 6/2021, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail