Influencer marketing – czy warto? Jak zacząć?
 

 
Influencer marketing – czy warto? Jak zacząć?

Wiele razy słyszałeś/słyszałaś o współpracy z influencerami, jednak nigdy nie było ci z tym po drodze? Na czym polega współpraca z liderami opinii? Od czego zacząć? Czy warto? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

rst 022022 169654 869853

Dzisiejsi goście wolą autentyczność od tradycyjnych reklam. Chcą recenzji, ocen i referencji od osób o podobnych upodobaniach. Jaki jest sprawdzony sposób na przekonanie ich do wybrania akurat twojej restauracji? Dobrym rozwiązaniem jest influencer marketing. 

Czym jest influencer marketing?

Influencer marketing wykorzystuje osoby z autorytetem, doświadczeniem i popularnością, aby wpłynąć na konsumentów, by podjęli konkretne działanie. Zazwyczaj współpraca polega na testowaniu produktów lub usług i dzieleniu się spostrzeżeniami na blogach lub w mediach społecznościowych, gdzie influencerzy mają swoją grupę obserwujących. Współpraca z liderami opinii zwiększa świadomość produktu/usług, a także wzmacnia pozycję marki na rynku. 

Czym NIE jest influencer marketing?

To nie tylko znalezienie kogoś, kto posiada rzeszę fanów, i zaproponowanie mu przetestowania dania lub dań z menu. Influencerzy to ludzie, którzy spędzili czas na budowaniu własnej marki, będą więc w naturalny sposób chronić swoją reputację i ludzi, którzy im ufają. Warto pamiętać, że są to osoby, które miały cierpliwość, by zbudować własną grupę odbiorców i odnieść sukces w mediach...


Restauracja 2/2022, INNOWACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail