Gdańska restauracja „Tu można marzyć” wprowadziła koncept Roastelier™ by NESCAFÉ
 

kawa

Gdańska restauracja „Tu można marzyć” wprowadziła koncept Roastelier™ by NESCAFÉ

2022-09-09

  Nestlé Professional rozwija w Polsce koncept Roastelier™ by NESCAFÉ, unikalny system palenia kawy na miejscu. Gdańska restauracja „Tu można marzyć” wprowadziła koncept Roastelier™ by NESCAFÉ – goście lokalu mogą delektować się wyjątkową kawą wypalaną na miejscu.

cup fresh made coffee served cup

 

Rozwijany przez Nestlé Professional koncept Roastelier™ pozwala tworzyć autorskie mieszanki kaw na bazie najwyższej jakości arabiki z Brazylii, Kolumbii czy Etiopii. Ziarna oferowane w ramach konceptu to kawy jednorodne (tzw. Single Origin), które mogą być wypalane według trzech różnych profili (jasne, średnie i ciemne palenie) do ekspresów kolbowych i trzech kolejnych – do alternatywnych metod parzenia kawy (jak np. aeropress czy chemex).

 

Roastelier™ to jednak nie tylko świeżo wypalane ziarna, ale także możliwość tworzenia własnych blendów. Wypalone ziarna można bowiem łączyć w różnych proporcjach, tworząc autorskie mieszanki. Dzięki temu kawiarnie mogą w prosty sposób aktywnie zmieniać ofertę, dopasowując ją do swoich bieżących potrzeb.

 

– Koncept Roastelier™ wprowadził zupełnie nową jakość picia kawy w naszej restauracji. To nie tylko możliwość posmakowania naparu ze świeżo palonych ziaren z najdalszych zakątków świata, ale i wypróbowania autorskich mieszanek, które stworzyliśmy specjalnie dla naszych gości – mówią Justyna Zalewska i Marcin Markowski, właściciele restauracji „Tu można marzyć” – Wprowadzenie konceptu urozmaiciło naszą dotychczasową ofertę kawową i wyróżniło lokal na restauracyjnej mapie Trójmiasta.

 

Gdańska restauracja, która wprowadziła koncept Roastelier™ by NESCAFÉ, to lokal w okolicy Parku Oliwskiego znany z doskonałej kuchni. Różnorodna oferta śniadań i lunchów przyciąga turystów i okolicznych mieszkańców w ciągu dnia, a wyszukane menu i karta win – wieczorem. Niezależnie zaś od pory dnia, kawa jest bardzo silnym atutem, skłaniającym do wizyty wielu smakoszy tego napoju.

 

– Cieszymy się, że nasz koncept tak szybko trafił w gusta właścicieli polskich restauracji i kawiarni oraz ceniących dobrą kawę gości. Rzemieślnicze wypalanie ziaren na miejscu to gwarancja znakomitego smaku oraz aromatu, a sam koncept daje możliwość spróbowania autorskich blendów – mówi Daniel Alavi, Kierownik Grupy Produktów Kawowych Nestlé Professional w Polsce. – Roastelier™ jest innowacyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu nasi partnerzy mogą się wyróżnić na tle konkurencji. Mocno wspieramy ich podczas wdrażania konceptu i z dumą obserwujemy rosnącą popularność ich lokali.  

 

Wdrożeniu konceptu towarzyszy wsparcie ekspertów kawowych Nestlé Professional z certyfikacją SCA, którzy prowadzą szkolenia z zakresu umiejętności baristycznych, degustacji kawy, podstaw roastingu, technologii INTELLIRoast™ oraz pieców Roastelier™.

 

„Tu można marzyć” to już kolejny punkt w Polsce, w którym dostępny jest koncept Roastelier™. Dwa pierwsze działają w Kołobrzegu. Więcej informacji o koncepcie i wykorzystywanej technologii znaleźć można pod adresem: https://nestleprofessional.pl/solution/roastelier

fot. Freepik

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail