Jak wybrać ekspres do kawy
 kawa

Jak wybrać ekspres do kawy

2023-04-02

Dziś profesjonalnie przygotowana kawa to standard większości lokali gastronomicznych. Goście oczekują jakościowego espresso lub cappuccino nie tylko w kawiarniach czy fine diningowych restauracjach, ale również w miejscach w stylu casual. Dobra kawa to nie tylko ziarna, woda czy umiejętności baristy, ale także sprzęt. Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

rs 2023 01t 25

Oferta ekspresów jest przeogromna. Producenci prześcigają się w modelach i rozwiązaniach technologicznych. Można wybierać spośród szerokiego wachlarza funkcji i różnorodnych projektów. W przypadku niektórych modeli wiele firm oferuje nawet dostosowanie ekspresu do specyficznych wymagań projektowych klienta, np. można wybrać własny kolor lub umieścić logo swojej firmy na maszynie. Ale jak wybrać ten odpowiedni? To najczęściej zadawane pytanie przez właścicieli lokali tak producentom, jak i baristom. 

Ile filiżanek kawy przygotowywanych jest dziennie?

To jeden z fundamentalnych aspektów przy wyborze ekspresu. Ważne jest, aby wiedzieć, ile filiżanek kawy dziennie powinien przygotować ekspres. Zatem przy wyborze ekspresu zwracamy uwagę, czy dany model ekspresu jest wydajny, ma solidną konstrukcję, czy jest praktyczny w obsłudze, jaka jest wielkość pojemników etc. 

Ekspres kolbowy , a może automatyczny – oto jest pytanie ? Odpowiedź brzmi : szkolenie

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do kawy wielokrotnie restauratorzy kierują się wyglądem maszyny, jej gabarytami, a nie do końca działaniem dobranym do swoich potrzeb i miejsca. Standard jakości serwowania kawy w Polsce stale rośnie, oczekiwania i świadomość również. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie maszyny, rozpocznijmy od wybrania trenera, który przeszkoli nam personel, i nie mówię tu o jednodniowym skróconym kursie, ale o profesjonalnym kilkudniowym szkoleniu. Wtedy będziemy mieli bazę do tego, aby nasza kawa wyróżniała się na tle konkurencji. Jako trener baristów oczywiście rekomenduję ekspresy ciśnieniowe kolbowe, ale tylko wówczas, gdy mamy przeszkolony personel. Ekspres to tylko narzędzie do parzenia – o tym trzeba pamiętać. Często pomijanym urządzeniem jest młynek do kawy, który ma w większości przypadków większe znaczenie niż sama...Anna Smolec

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail