IV Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów
 


 
konkursy

IV Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

2023-09-24

Reprezentacje 9 krajów, w tym silna drużyna z Polski, wezmą udział w 4. Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów w Warszawie. Konkurs odbędzie się w dniach 9-11 października w Airport Hotel Okęcie. W zawodach startuje łącznie 25 uczestników.

 MMMS 1920x1080

fot. materiał prasowy

 

W konkursie mogą wziąć udział sommelierzy i sommelierki mający nie więcej niż 30 lat i będący członkami ASI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów. Językiem obowiązującym w zawodach będzie angielski. Na Mistrzostwa przyjadą reprezentanci Francji, Portugalii, Norwegii, Szwecji, Estonii, Łotwy, Węgier i Cypru oraz 17 zawodników z Polski. 

 

Trzy etapy zawodów kończy gala finałowa, czyli występ kolejno trzech finalistów, którzy będą wykonywać zadania na scenie przed publicznością. Formuła i zadania konkursowe są zbliżone do Mistrzostw Polski Sommelierów: zawodnicy odpowiadają na pytania teoretyczne, rozpoznają
i opisują wina podczas degustacji w ciemno, a także prezentują praktyczne umiejętności serwowania wina (lub innych alkoholi) oraz obsługi gości.

Konkursowi towarzyszą seminaria i degustacje dla sommelierów. Na wtorek wieczorem  (10 października) zaplanowana jest dostępna dla publiczności degustacja win i alkoholi Bar des Sommeliers, w której swoje produkty zaprezentują CEDC, Winkolekcja, Moravian Wine Club, Centrum Wina, Manufaktura Nalewek, Majątek Drzewce, Enoterra Polska oraz Faktoria Win à la carte oraz główni partnerzy Mistrzostw: Château Purcari, Les Grands Chais De France, The Macallan, Mondial Assistance, Niemiecki Instytut Wina, California Wines, TiM S.A., National Wine Agency from Georgia, Foods & Wines from Spain oraz Wines of Portugal. Degustacja jest bezpłatna
i zaczyna się o 19.00.

Udział w dniu finałowym wymaga rejestracji. W programie znajdzie się degustacja win w formie „walk around” prowadzona przez partnerów zawodów. Finał konkursu zaplanowany jest na późne popołudnie, a po jego zakończeniu planowana jest Gala Dinner. Bilety są dostępne pod linkiem. Półfinał i finał zawodów będą transmitowane na profilu Facebook Stowarzyszenia Sommelierów Polskich  11 października (środa).
Początek transmisji półfinałów o godz. 11.00, finał zaczyna się o 17.00

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail