Mateusz Suliga – Szefem Kuchni Przyszłości
 

personalia

Mateusz Suliga – Szefem Kuchni Przyszłości

2023-10-22

Mateusz Suliga - szef kuchni Hotelu H15 Luxury Palace i restauracji Artesse zdobył prestiżową nagrodę Prix au Chef de l’ Avenir przyznaną przez Akademię Gastronomiczną. Tym samym uznany został za najbardziej perspektywicznego Szefa Kuchni Roku 2023 - szefa jutra, szefa przyszłości! To kolejne wyróżnienie dla Mateusza Suligi. W tym roku krakowska restauracja Artesse otrzymała rekomendację Michelin. Akademia Gastronomiczna w Polsce jest oddziałem Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej  - Académie Internationale de la Gastronomie - która uzyskała renomę na całym świecie, jako kulinarny ekspert i doradca we wszelkich aspektach związanych z gastronomią i sztuką kulinarną. 

MATEUSZ SULIGA 1

fot. materiał prasowy

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To ogromna satysfakcja, ale też motywacja do dalszej pracy i rozwoju restauracji Artesse - szczególnego miejsca na mapie Krakowa. Artesse to miejsce wypełnione sztuką, historią i oryginalnym designem. Miejsce przeznaczone do czerpania radości i celebracji wyjątkowych momentów. I taka jest kuchnia Artesse  - w sposób nieszablonowy, nowoczesny i elegancki odzwierciedla tradycje kulinarne dawnej Polski - mówi Mateusz Suliga, szef kuchni Hotelu H15 Luxury Palace i restauracji Artesse.

Restauracja Artesse mieści się w Krakowie przy ulicy Świętego Jana 15 -  na dziedzińcu dawnego Pałacu Lubomirskich, miejscu wypełnionym sztuką, historią i oryginalnym designem. To niezwykłe miejsce, ale i niezwykła kuchnia – doceniona przez najwybitniejszych znawców kulinarnych świata. Została wyróżniona w prestiżowym, branżowym Przewodniku Michelin na rok 2023, jako wyselekcjonowana i rekomendowana przez inspektorów restauracja w Krakowie. 

 - Jestem pasjonatem kulinarnym i historii. Z połączenia tych dwóch pasji powstała kuchnia Artesse. Czerpiąc z tej bogatej przeszłości stworzyliśmy to wyjątkowe miejsce. Staramy się podawać takie dania, których nie powstydziłyby się najwyższe sfery. Używamy dawnych przepisów i receptur jako inspiracji. Korzystamy z zapomnianych składników. Pokazujemy prawdziwą polską kuchnię i dawne, kulinarne mody na nowo. Serdecznie zapraszam do restauracji Artesse na podróż w przeszłość w nowoczesnej odsłonie, na przygodę odkrywania smaków – dodaje Mateusz Suliga.

Hotel H15 Luxury Palace i restauracja Artesse są częścią Grupy Dobry Hotel. To polska firma specjalizująca się w zarządzaniu obiektami hotelowymi i gastronomicznymi. Działa od 19 lat, dynamicznie się rozwija i stale zwiększa swój udział w rynku. Obecnie w swoim portfolio ma 20 obiektów w atrakcyjnych turystycznie i biznesowo regionach i miastach Polski - w Trójmieście, Jastarni, Mikołajkach, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Zakopanem, i wciąż planuje nowe przejęcia i otwarcia. Grupę Dobry Hotel wyróżnia różnorodność oferty oraz szeroka gama możliwości i usług. Do dyspozycji Gości są hotele miejskie z szerokim zapleczem konferencyjnym, kameralne hotele butikowe, a także luksusowe oraz rodzinne obiekty resortowe wyposażone w strefę SPA&Wellness. Każdy z nich położony jest w atrakcyjnej lokalizacji.

Grupa Dobry Hotel stawia zarówno na promocję i rozwój marki własnej, jak i współpracę z globalnymi, międzynarodowymi sieciami poprzez umowy franczyzowe - między innymi z Hyatt, Marriott i Wyndham. W swoim portfolio ma luksusowe, niepowtarzalne, łączące historię i nowoczesność Hotel H15 Luxury Palace oraz H15 Hotel Francuski w Krakowie, a także Hotel H15 Boutique w Warszawie, Hotel Altus Palace we Wrocławiu, Haffner w Sopocie i Hotel Mikołajki na Mazurach. 

Hotele z Grupy Dobry Hotel otrzymały wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Hotel H15 Luxury Palace Kraków jest laureatem Profit Hotel Awards w 4 kategoriach: hotel 4-5 gwiazdkowy, historyczny, butikowy i najlepszy design. Jako jedyny z Polski znajduje się na liście „100 Najbardziej Niesamowitych Hoteli Świata” (2022),. To także „Luksusowa Marka Roku 2022”. Hotel Mikołajki Leisure & Spa wyróżniony został tytułem „Najlepszy Hotel Spa nad Jeziorami” (2022)

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail