Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGdańsk - czynsz i ogródki miejskie

2015-06-11

Dwa lata temu restauratorzy w Gdańsku narzekali na problemy z wywozem śmieci i braki kadrowe, w zeszłym roku problemy były z reklamami i ogródkami. Co czeka ich w tym roku?

pws-2015-06a-54

P rzez ostatnie lata część przedsiębiorców w najbardziej reprezentacyjnej części miasta bardzo swobodnie sobie w kwestii ogródków gastronomicznych poczynało. Publikacje z lokalnej prasy mówią o lokalach, które stawiały ogródki bez żadnych pozwoleń. Na niektóre restauracje, np. Kleopatra, została według strony Trojmiasto.pl nałożona kara w wysokości ponad 47 tysięcy złotych. Powód? Nielegalna działalność ogródka. Władze miasta wydają zezwolenie na działalność ogródków od 1 kwietnia do 31 października z możliwością przedłużenia terminu. Wystarczy zachować zgodność jego formy z wcześniej zaopiniowanym projektem. Z tej możliwości korzystało wiele restauracji, ale w zeszłym roku był z tym problem. Po pierwsze dlatego, że duża część przedsiębiorców nie złożyła na czas projektów o przedłużenie ogródka na okres zimowy. Do urzędników wpłynęła także informacja od restauratorki z ulicy Długiej, że pod podestami, na których stoją ogródki, zagnieździły się szczury. Miasto kazało podesty...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności